Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1416
Prawie 200k ludzi pod kwarantanną/nadzorem/hospitalizowanych. Prawie 200k ludzi, których powinno się natychmiast przetestować czeka w kolejce. A no tak, 10 maja wybory XDD i do tego czasu będą podawać 70-100 przypadków dziennie, żeby statystyki dobrze wyglądały xD Masowe testy tylko wszytko popsują. Mam nadzieję, że w dzień wyborów policja nadal konsekwentnie będzie jeździć po ulicach i #!$%@?ć z głośników komunikaty, aby pozostać w domach.

Hiszpania - 640 000 testów, Czechy - 100 ton sprzętu przyleciało, następne 200 zaraz doleci. Niemcy - test dla każdego, wystarczy podjechać samochodem i wynik przychodzi smsem. A #!$%@? w kraju z kartonu nic się #!$%@? nie robi, żeby się karton przypadkiem nie rozpadł do wyborów. Koronawirus i ta #!$%@?, ten mały karakan zniszczą was. Aż was płuca będą #!$%@? swędziały. Z bólu.
#koronawirus #2019ncov #polityka
Pobierz BELM0ND0 - Prawie 200k ludzi pod kwarantanną/nadzorem/hospitalizowanych. Prawie 200k ...
źródło: comment_1584886619KMi61IlY88FOER33opjzZE.jpg
  • 49
@tranc: wystarczy lekarz domowy i objawy przez tel, wciaz duzo lepiej niz w Polsce gdzie ludzie umieraja na kwarantannie i zostaja "przetestowani" po smierci, albo wydajnosc miasta Krakowa - 1 mil ludzi - to 60 testow na dzien, czyli 30 osob.
@adinn nawet jeśli scenariusz 3 się spełni to nie wierzę w przegraną Dudy... Nie wiem co musi się stać żeby Polacy się w końcu obudzili i zaczęli myśleć.
@BELM0ND0: Ja rozumiem nie lubić PiS. Ale czy Wy idioci rozumiecie jak działają testy PCR? Wirus musi się namnożyć aby mógł zostać wykryty. Czyli nosiciel najpewniej będzie tez wtedy wykazywał objawy choroby. Jeżeli zrobisz każdej osobie na kwarantannie test, to praktycznie wszystkim wyjdzie wynik negatywny. Potencjalnie fałszywy. I co będziesz dzięki temu miał - tysiące ludzi #!$%@?ących z kwarantanny „bo maja wynik negatywny”. A de facto mogą zarażać. Co to za
@Mirkosoft: Przecież nikt nie chce nikogo z kwarantanny wypuszczać. Nosiciel nie musi żadnych objawów wykazywać, nie wiem skąd ten pomysł. Testować powinniśmy jak najwięcej ludzi, bo inaczej nie wiemy kogo izolować poza oczywistymi przypadkami.
@BELM0ND0: Ja pierd... czy wy nie możecie zrozumieć, żeby nie było wyborów trzeba wprowadzić stan wyjątkowy.Stan wyjątkowy może trwać maksymalnie 150 dni, więc czekają do odpowiedniego momentu, żeby się nie okazało, że minie te 150 dni, a sytuacja dalej będzie dramatyczna.Żadnych wyborów nie będzie.
@Mirkosoft Bo rodziny ludzi w kwarantannie z jakiegoś durnego powodu mogą wychodzić z domu? I nikt nie sprawdza z kim człowiek z kwarantanny się kontaktował, dopóki nie ma pozytywnego wyniku.
@Vetinari: Nie, nie mogą. Masz nawet na pacjent.gov.pl napisane że każdy domownik osoby objętej kwarantanną również jest objęty kwarantanną. https://pacjent.gov.pl/14-dni-kwarantanny punkt pierwszy!!. Mając kontakt z osobą objętą kwarantanną również powinieneś się zgłosić, a jeżeli osoba objęta kwarantanną sama zgłosi że miała z Tobą kontakt to z automatu zostaniesz objęty kwarantanną. Testy nic tutaj nie załatwiają - są tylko politycznym biciem piany.