Wpis z mikrobloga

Przyszedł czas i na mnie. W piątek założyłem konto maklerskie w banku pekao z żuberkiem i w poniedziałek zaczynam zakupy na #gpw ( ͡° ͜ʖ ͡°). Z opłat to 60zł rocznie + prowizja za zlecenie. W związku z tym, że nie mam żadnego doświadczenia z czymś takim jak giełda xD (a w mojej rodzinie panuje opinia, że tam tylko #oszukujo) to może być śmiesznie xD. Dobra teraz konkrety mój fundusz inwestorski to od 500zł do 2tys złotych xD. Liczę na szczęście nowicjusza i piątkową decyzję rządu w sprawie przedłużenia zagrożenia epidemiologicznego. Plusujących zawołam co kupiłem i czy się opłacało i czy giełda mnie wydymała ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zapraszam do zadawania pytań

#gielda #wilkzwallstreet #zarabiajzwykopem #zarabianiewinternecie
Pobierz
źródło: comment_1584827929HUDMi9iLYlrQSYRkZa9MV4.jpg
  • 38
@lastro: I nadal nie rozumiem co w tym takiego "xD" skoro to kwestia indywidualna i może mu WYGODNIEJ tam a to czasem warte tych 60zł i nie wiem jak ma się przekładać na jego inwestycje a prowizje i tak by w innych bankach też trafił.
@cr_7: Co może być wygodniej?? Nawet nic takiego nie napisal, a sobie tłumaczysz niewiadomo po co. Załoze sie, ze nie analizowal innych opcji, tylko po prostu ma konto osobiste w pko
konto osobiste w pko


@lastro: No czyli zna już bank i mu wygodniej będzie bo ma połączone z kontem :) I nie mówie,że tak napisał tylko zakładam,że to może być powód i nie ma w tym nic "xD" że ktoś zapłaci 5zł miesiecznie.
@cr_7: 60 + prowizje za minimum 5.90 czy tam 6, czyli dosc drogo.
Troche jest w tym złego, bo mozna sobie latwo konto osobiste otworzyc, tak jak ja w ing
@lastro: No to mogłeś op wołać i coś polecic xd mnie zawołałeś żeby zrobić "xD" bo ktos wybrał dorższy bank to ci napisałem,że może być powód bo wygoda,że ma tam konto.
Poleć coś op to może się przkona i tyle.
@Cmee_: Dokładnie, też mi się śmiać chce. Wielcy inwestorzy, a jęczą że taki a taki bank zabierze im 5 zł prowizji od sprzedaży. Przecież jeśli wilki będą zarabiać (bo chyba po to się pchają na giełdę), to całą prowizja i tak jest odliczana od podatku od zysków kapitałowych (19%), który i tak będą musieli zapłacić.
No bo przecież nie będą tracić na inwestycjach( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@lastro: @cr_7: Pekao z żuberkiem dlatego, że mam tu swoje główne konto. Ankiety wypełniłem przez internet, w oddziale podpisałem tylko umowę i po formalnościach ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zachęciła mnie też fajna apka. Co do tego Degiro czy innych rzeczy to nie znam się na tym na tyle żeby to obsługiwać i nie mam zbyt zaufania. Przecież w banku mnie nie oszukają ( ͡º ͜
@wielkiparasol: No czyli się nie myliłem i wcale mnie to nie dziwi,ze dla wygody i świetego spokoju bo już znasz ten bank zapłacisz 60zl.
@Cmee_: @minvt: Wlasnie miałem wrazenie jakby to był konkurs wyboru najtańszego maklera przeciez @lastro tak się zesral o te 60zl op bo nie rozumie,ze ktoś dla wygody woli zapłacić a nie zakladac jakieś nowe konta. XD i zreszta jak bedzie dobrze inwestował to ta opłata
No to mogłeś op wołać i coś polecic xd mnie zawołałeś żeby zrobić "xD" bo ktos wybrał dorższy bank to ci napisałem,że może być powód bo wygoda,że ma tam konto.

Poleć coś op to może się przkona i tyle.


@cr_7: #!$%@?, ale cie to xD boli xD Kiedy niby mialem mu cos poelcić jak nie pytał

Dobrze,że chociaż konkretne działa nie już a nie "Jakie wybrac konto" "W co inwestować"


Zawołąłem
Dokładnie, też mi się śmiać chce. Wielcy inwestorzy, a jęczą że taki a taki bank zabierze im 5 zł prowizji od sprzedaży.


@minvt: 60 + 6. Czemu manipulujesz? Jeśli jest opcja 0zł+3, to po co płacić więcej
zreszta jak bedzie dobrze inwestował to ta opłata mu się zwróci raz dwa nawet nie poczuje i równie dobrze ten co wielce zaoszczędzi 5zl straci później 500 bo jakos zainwestuje słabo XD


@cr_7: #!$%@? jaki argument. Przeciez jakby wybral tanszego maklera, tez moglby dobrze zainwestować. Przynajmniej mniej straci przy złych iwnestycjach
@lastro: Przeczytałeś cały mój komentarz? Czy zapłaci 6 czy 3 zł to bez różnicy, bo i tak odliczy sobie to od podatku od zysków kapitałowych. Jako że jest to 19% (więc nie mało) i nie za wiele rzeczy można od niego odliczyć, więc nie ma się co nad tego typu kwestią spuszczać.

No chyba że pójdzie drogą wykopowych inwestorów i będzie sprzedawał na dołku i kupował na górce, to może tak.
@wielkiparasol: https://darmowekontobankowe.org/konto-maklerskie/
Mireczku, sprawdź sobie, tych zestawień jest sporo w necie, to jest jedno z pierwszych. Serio, 60 zł to jest mega dużo, skoro inne banki pozwalają Ci inwestować za darmo ;) Mieć 60 zł a nie mieć to już 120 zł ;)
Z polecanych na wypok kont to mbank, ing- mają małe prowizje za transakcje (ok.3 zł) i darmowe prowadzenie. Może w obecnej sytuacji uda Ci się przez neta założyć