Wpis z mikrobloga

Wiecie co jest smieszne? Czesto nie ma napisow do jakiegos serialu miesiacami. Zastanawiamy sie czemu tak jest, ze nikt sposrod ogladajacych nie ma ochoty przetlumaczyc 40 min odcinka... Ja już wiem dlaczego tak jest ( ͡° ͜ʖ ͡°) Udało mi sie przetlumaczyc 1 odc serialu, ktory zostal porzucony (AHS sezon 9) ... 5 godzin roboty , proba wstawienia na napisy24.pl --- nie dalo sie, wstawienie na opensubtitles.org ---- napisy wrzucone. Po kilku godzinach usuniete XDDD Czemu? Powody to m.in. miejscami brak kropek, przecinków, pisanie "Cię" wielka litera. Smutne jest to, że kilkugodzinna praca poszła na marne (,). Zabawne jest to, że nieraz zdarzyło mi się pobrać napisy z opensubtitle.org z mnóstwem błędów ortograficznych lub po prostu wrzucone w translator google :) I one jakoś nie były usuwane... Teraz moja jakakolwiek chęć do dalszego tłumaczenia tego serialu umarła ( ͡° ʖ̯ ͡°) Szkoda, że nie ma portalu, na którym można byłoby wrzucać swoje amatorskie tłumaczenia ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#napisy #tlumaczenie #seriale #ahs #americanhorrorstory
  • 10
@Edziulka25: z jednej strony rozumiem rozgoryczenie, z drugiej - sam zajmuję się tłumaczeniami fanowsko i zawodowo (od wielu lat) i na fanowskiej scenie bardzo cenię sobie jakość. Mierzi mnie, kiedy zgłaszają się do mnie ludzie, którzy chcą zostać tłumaczami, a popełniają masę błędów. Możesz starać się podszkolić swój warsztat, wyjdzie ci to na dobre. Jeśli pobieram napisy do jakiegoś filmu i serialu i są w nim literówki, to zwyczajnie mnie telepie.
@CKNorek: niby tak, ale z drugiej strony sa ludzie ktorzy nie znaja angielskiego, a chcieliby obejrzec jakis serial z napisami. I fakt, ze czasami zdanie nie bedzie zakonczone kropka, albo zabraknie przecinka w takiej sytuacji im nie przeszkadza. A tak mogliby dodac jakas sekcje napisow do korekty, ktore moglby ktos poprawic, a nie po prostu usunac. ¯\_(ツ)_/¯
@Edziulka25: warto miec druga osobe, ktora to przeczyta i zrobi korekte.

Jesli napisy maja zostac na ktoryms z duzych serwisow to powinny byc poprawne gramatycznie i interpunkcyjnie.

Nie zniechecaj sie, tylko popraw i daj ponowie.