Wpis z mikrobloga

@Happy_Aye: no nie dziwię się. W szpitalach braki maseczek, rękawiczek, płynów ale #!$%@? #!$%@? wpłać na burgerki bo jesteśmy debilami i nie umiemy zarządzać funduszami.
Niech otworzą kanał dostaw i jazda z koksem. Pizze zamawiałem ostatnio to 3h oczekiwania z reguły było 30-40 min. Czasem od święta godzina jak jakiś weekend dłuższy czy mecz.
Portale typu pyszne mają największe obroty w historii. Teraz wszystkie taxi ubery etc. Zdechło można znaleźć korzystne
  • Odpowiedz
@e___g: Też to czytałem, twierdzą że zatrudniają ponad tysiąc osób i nagle jeb nie ma hajsu. Wielkie inwestycje w całej Polsce bez żadnego zabezpieczenia i jeszcze łaskawie przekażą 10% na walkę z wirusem xd
  • Odpowiedz
@kzrr: Tylko pewnie większość zatrudniają na umowie zlecenie, tacy dostaną od państwa/nas 2 tys. a Pasibus nie będzie płacił im ani grosza. Jedynie jeśli mają jakąś garstkę na UoP to zapłacą 40%. Więc jeśli serio mówili, że mają ponad tysiąc osób i muszą im zapłacić (niestety nie zdążyłem przeczytać co napisali) to zwyczajnie wciskali kit i takie coś w internetach nie mogło się obronić.
  • Odpowiedz
@MichalQ20: dokładnie tak. Niektórzy jak taxi czy inne usługi (nawet dentyści) nie są w stanie świadczyć usług bez kontaktu z klientem. Tutaj wystarczy chcieć. Dzbany.
  • Odpowiedz
muszą im zapłacić (niestety nie zdążyłem przeczytać co napisali) to zwyczajnie wciskali kit i takie coś w internetach nie mogło się obronić.


@misiek_kobi: na moje pali im się pod dupą bo nie zarabiają a czynsz za lokal przy Ruskiej, Świdnickiej czy innej galerii trzeba płacić.
  • Odpowiedz
@Riess: Ale to musisz mieć jakiś hajs na czarna godzinę czy przy tak dużej firmie funkcjonujesz od pierwszego do pierwszego?
  • Odpowiedz
@kzrr: pisałem o tym, że nie wyobrażam sobie osób prywatnych bez oszczędności a co dopiero firmy co zatrudnia 1k osób.
Mam klientów co porobili sobie b2b pobrali kredyty na domy i leasingi na auta a teraz jest płacz że kasy nie mają. Zgroza mieć firmę a żyć na zobowiązaniach pozornie mając lepiej od reszty ale w dobie kryzysu rwać włosy z głowy.
Na szczęście do niemiec na szparagi potrzeba ludzi...
  • Odpowiedz
najlepsze ze zamiast jak inni mieć dostawę i na wynos go zamknęli wszystkie lokale i nagle zabrakło pieniędzy.


@MichalQ20: dokładnie, inne lokale jakoś walczą, 8 misek dogadały się nawet z wrocławskimi kurierami rowerami, żeby im jedzenie na wynos wozili i robią, co mogą, by utrzymać się na rynku. Pasibusy pozamykały się na klientów i płaczą...
  • Odpowiedz
  • 7
Przecież pasibus jest własnością agory a sugerują że dalej są niezależnym interesem, żenujące.
  • Odpowiedz
@e___g: ja dziś dokonałem zakupu w dwóch lokalach, żeby jednak wspomóc je w tych czasach. Ja nie zbiednieję, a dorzucę im do sakwieki. Ale zbiórki w takiej formie mnie triggerują.
  • Odpowiedz
@ajuto00: Jeżeli większość osób tam pracujących to studenci, a teraz uczelnie pozamykane, to może po prostu nie ma kto tam pracować, bo studenci pojechali do rodziców.
  • Odpowiedz