Wpis z mikrobloga

@marekkwl: super to jeszcze chcialem zapytac o ten atlas gta, bede tego uzywal teraz do spoinowania polaczen bo mam dosyc rozrabiania uniflota, czytalem ze do tej masy atlas gta nalezy dodac troche wody, myslisz ze mozna to rozrobic woda i tak pobierac po trochu, i zamykac wiaderko i ta masa nie stwardnieje w ciagu paru dni ? czy lepiej moze wyciagac po trochu i te drobne porcie rozżedzac ?
@marekkwl: siemanko moze mi doradzisz, do tej pory myslalem zeby kupic duza maszyne do ciecia plytek za ok 1200 zl ale poogladalem troche filmow i dochodze do wniosku ze zamiast tego moze lepiej kupic odpowiednie tarcze do kątowki bo widze ze recznie mozna robic dobrze krawedzie 45 stopni a do ciecia kazdej plytki moze lepiej kupic makite z odsysaczem i tarcze rubi do tego ? Co o tym sadzisz ?
KrowkaAtomowka - @marekkwl: siemanko moze mi doradzisz, do tej pory myslalem zeby kup...
@KrowkaAtomowka: nawet jak kupisz dużą maszynę do cięcia płytek to i tak nie unikniesz kupna dobrej tarczy na kątówkę. Więc chyba w twoim przypadku lepiej zrobić tak jak piszesz. Dobre tarcze robi Distar i InCorpore np. Żbik. Ale jest dużo tarcz na rynku, które mają drobny nasyp i ne szczerbią.
@marekkwl: oki doki jeszcze jedno pytanko bo dzisaij bede robil q2 pierwszy raz w jednym testowym pokoju i zastanawiam sie czy faktycznie q3 jest potrzebne czy juz po q2 mozna sprobowac pomalowac ? q2 bedzie robione dluzszym bokiem prostokątnej packi a plyty to 4pro
@KrowkaAtomowka: wszystko zalezy od tego jaki jestes wymagajacy co do powierzchni. Jak sie dobrze postarasz z q2 to nie ma potrzeby robienia q3. Tylko q2 powinno sie wtedy 2 razy nalozyc. Kazda kolejna warstwe szerzej.
@marekkwl Oki super jeszcze chciałem zapytać bo właśnie robię test, jak układasz płytki na ogrzewanie podłogowe to jakim grzebieniem zaciągasz klej przed położeniem siatki? Zastanawiam się jaka grubość będzie miał klej między styropianem a płytka bo staram się dobrać wysokość deski która będzie dochodziła do plytek.
@marekkwl zrobilem ten teścik, i klej siatka klej płytka ma dokładnie wysokość 5mm, ja potrzebuje zeby było 8mm więc albo siatkę wkleję na dwie warstwy prostopadle do siebie albo jako pierwsza warstwę zrobię maty botament i potem klej siatka płytki. Zastanawia mnie jedna rzecz, mówiłaś kiedyś że lepiej kleić odrazu siatkę i płytkę jednocześnie, ale dlaczego by sobie tego nie ułatwić klejąc najpierw siatka i poczekać aż wyschnie i potem na stabilne
@KrowkaAtomowka: robiac na raz zmniejszasz ilosc warstw, ktore moglyby sie od siebie odspoic. A im mniej warstw tym lepiej. Na elewacji to tak jak na gladzi, robi sie na dwa razy dla estetyki wykonania. A nie mozesz zastosowac grubszej warstwy kleju?