Wpis z mikrobloga

  • 0
@geszue Twój pomysł chyba najłatwiejszy i najlepszy żadnych skrzynek a z tego całego laczenia faktycznie tylko kostki są ważne i powinny być dostepne, rozciągnąć je wzdłuż i przytwierdzic do kabla przychodzącego tak zeby byly jedna po drugiej. A hak moze mlotkiem zagaiac albo coś na niego przykrecic?
  • Odpowiedz
@KrowkaAtomowka: Najlepiej zrobić tak jak napisał geszue, ale hak to bym wymienił na właściwy lub trzeba nagwintować obecny i nakręcić nakrętkę z dużą podkładką. Zaciski muszą zostać widoczne i z dostępem.
  • Odpowiedz
@KrowkaAtomowka: na zdjęciu mi wyglądał na prosty dlatego napisałem o tym. To nie potrzebujesz już zacisku kabłąkowego bo nie ma możliwości by przyłącze spadło z tego haka, jeszcze mi się nie zdarzyło.
  • Odpowiedz
  • 0
@Mirkomil tego nie da się zrobić u mnie, na moim kablu są 2 inne domy, jedyna opcja to zrobienie nowego kabla w ulicy, rozkopanie gotowej ulicy, rozkopanie dzialek u mnie i 2 sąsiadów, koszty ze sto tysięcy
  • Odpowiedz
@KrowkaAtomowka:
1: z kiedy jest instalacja w domu i z czego wykonany jest ten przewód którym Ty się podpinasz?
2: tam należy wstawić dłuższy hak który wyjdzie przed styropian, najlepiej na wylot przez mur jeżeli jest taka opcja.
3: puszki się nie daje jeżeli ma być na zewnątrz, tak robiono w latach '80, potem po czasie się w puszcze zwarcie robiło. Albo zmieniasz przyłącze na ziemne albo zostawiasz jak jest i
  • Odpowiedz
@ksiak: 1. z przed 4 miesiecy , dochodzadzy i idacy dalej to 16mm2 miedz wszystko wymienione na nowe.
2. nie mozna bo po drugiej stronie jest klatka schodowa
3. w puszcze bedzie tylko hak, kostki laczeniowe beda trytkami przymocowane do przylacza przychodzacego
  • Odpowiedz
1. z przed 4 miesiecy , dochodzadzy i idacy dalej to 16mm2 miedz wszystko wymienione na nowe.

to zatem elektryk dał dupy a nie Tauron :) Powinno to iść w peszlu specjalnym i ładnie wyprowadzone pod hak który powinien być przygotowany.

2. nie mozna bo po drugiej stronie jest klatka schodowa

nie widzę problemu. Podkuwasz trochę z drugiej strony i śruba chowa się w ścianie.

3. w puszcze bedzie tylko hak, kostki
  • Odpowiedz
a ja widze taki ze to jest na scianie o wysokosci 3.5 metra pod samym sufitem na ktorej zostal polozony nowy tynk i jest pomalowane...


@KrowkaAtomowka: ¯\_(ツ)_/¯ cóz Ci mam powiedzieć, masz obecnie nie mały problem. Pozostaje tylko wymiana haku na inny, może osadzenie na kotwie chemicznej zatem załatwi temat.
  • Odpowiedz
czemu nie mozna zostawic dookola haka np kwadrat o boku 5 cm ?


z kilku powodów:
1: będzie źle wyglądać
2: będziesz miał w tym miejscu mostek termiczny większy niż przy samym haku
@KrowkaAtomowka: to chyba tyle.
  • Odpowiedz
@ksiak: @geszue: @marekkwl: hej mirki, znalazlem taki hak najdluzszy jak widziaelm m16 https://allegro.pl/oferta/sot21-216-hak-wieszakowy-m16-320-mm-ensto-9071311224 o dlugosci 32 cm, u mnie elwacja ma 12cm no i przydalo by sie zeby z 6 cm odstawal od elewacji wiec zostaje 14 cm zatopiony w murze, ale na przebicie na wylot nie ma szans bo mur ma 40cm z litej cegly. Dodatowo po drugiej stronie jest klatka schodowa i ladny tynk zrobiony i nie
  • Odpowiedz