Wpis z mikrobloga

Po wykopie krąży fake news, jakoby Polacy małą ilość zarażeń zawdzięczali małej ilości przeprowadzonych testów. Jak jest naprawdę? Z pomocą przychodzi kilka danych statystycznych.

Fakty:

1. Czechy wykonały podobną do Polski ilość testów, co w przeliczeniu na mln mieszkańców teoretycznie powinno świadczyć o ich większej zapobiegliwości i wysyłaniu nań pacjentów "mniej podejrzanych". Jest jednak dokładnie odwrotnie, co tłumaczę poniżej.
2. WHO zaleca badania przy spełnieniu określonych warunków, oba kraje deklarują stosowanie się do nich.
3. W wypadku, gdy z jakichś powodów, testów wykonuje się zbyt mało, do laboratorium trafiają tylko wymazy OD NAJBARDZIEJ PODEJRZANYCH, a więc w statystykach rośnie ilość pacjentów z wynikiem pozytywnym.

Jak to się ma w zestawieniu Polski z Czechami? Bardzo interesująco.

Otóż Czesi, diagnozują COVID-19 u 65 chorych na 1000 przebadanych.
My diagnozujemy COVID u 28 chorych na 1000 przebadanych.

WNIOSKI:

Z oficjalnych danych o zakażonych można wywnioskować jedną z trzech rzeczy lub ich kombinację:

- Czesi faktycznie mają epidemię w wyższym stadium i więcej chorych (większe prawdopodobieństwo trafienia w COVID-19)
- nasi lekarze uczestniczą w spisku (xDDD) i wysyłają na badania zdrowych ludzi by fałszować statystyki
- nasze testy są złe lub laboratoria są złe oraz podwozie i tory też były złe i wszystko spiseg!!11

Odrzucając teorie spiskowe wychodzi, że jesteśmy... BARDZIEJ PRZEZORNI NIŻ CZESI pod względem wysyłania pacjentów na testy.

Zapraszam do dyskusji. Jeśli się mylę, niech mi to ktoś wytłumaczy.

Szczególne pozdrowienia dla @Kleki_Petra. Neuropejskiego trolla, który podrzucił mi dane potwierdzające moją tezę, bo wydawało mu się, że w ten sposób obali ją obali, a tylko ją potwierdził.

#koronawirus #bekazlewactwa #bekazneuropy #4konserwy #fakenews #polska #europa #bekazpisu
  • 81
  • Odpowiedz
@Planeta_odebete2: Policz proszę i obal moją hipotezę. Administracja rządowa w Polsce jest bardzo rozdmuchana, a jak mam powody przypuszczać, "priorytetowe" badanie dotyczy też wysoko postawionych wojskowych i pozostałej administracji. Zaproponuj też wyjaśnienie, czemu jest taka nadreprezentacja pracowników ministerstw, posłów, oraz członków ich rodzin wśród osób,u których wykryto zakażenie koronawirusem. Woś zarażał znacznie bardziej aktywnie niż ktokolwiek inny?

I błagam, pisowski apologeta piszący o "fikołkach", który opowiada, że "jesteśmy... BARDZIEJ PRZEZORNI
  • Odpowiedz
Policz proszę i obal moją hipotezę.


Ciężar dowodu ( ͡° ͜ʖ ͡°) Mówi to pani coś?

Administracja rządowa w Polsce jest bardzo rozdmuchana, a jak mam powody przypuszczać, "priorytetowe" badanie dotyczy też wysoko postawionych wojskowych
  • Odpowiedz
Czesi faktycznie mają epidemię w wyższym stadium i więcej chorych


Odrzucając teorie spiskowe wychodzi, że jesteśmy... BARDZIEJ PRZEZORNI NIŻ CZESI pod względem wysyłania pacjentów na testy.


hm Polacy bardziej przezorni niż Czesi. A liczba ofiar u nas 6 tam zero zdaje się nadal. Przy jak twierdzisz wyższym stadium, wiekszej liczbie chorych i rzekomo mniejszej przezorności niż w Polsce.
  • Odpowiedz