Wpis z mikrobloga

Najnowsza aktualizacja. Przed kilkoma minutami pisałem, że Czechy mają 2x więcej zarażonych niż Polska. No, już nieaktualne. Mają zdecydowanie więcej. Dzisiaj w Polsce doszło 12, a w Czechach 71 przypadków. Przypominam: Czechy mają 10mln mieszkańców, to prawie 4x mniej niż w Polsce.

Polska obrała najlepszą strategię na walkę z koronawirusem: ustawowo ograniczamy liczbę zarażonych i tyle. Efekty są takie, że radzimy sobie najlepiej w Europie z pandemią.
#koronawirus #bekazpisu
  • 85
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@rorf46: śledzę rozwój koronawirusa od początku w Czechach, w Czechach wykryto na początku 3 przypadki koronawirusa, a dzień później w Polsce 1; Czesi mają 2x zakażonych od początku. Działanie jakie podjęli Czesi są takie same jak w Polsce, a nawet bardziej restrykcyjne (m.in. konieczność zakrywania ust i nosa w miejsach publicznych). Na dodatek póki co w Czechach przy 2x większej liczbie zakażonych nie ma ani jednej ofiary śmiertelnej, gdy u
  • Odpowiedz
@maxlord: mogłeś też oznaczyć @Planeta_odebete2 ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ja od siebie tylko dodam, że Czesi np. jeśli dobrze kojarzę zamknęli granice z 2 dni wcześniej i - co kluczowe - są prawie 4x mniejszym państwem z podobną gęstością zaludnienia. A przypadków mają 2x więcej.

Tego już nie dasz rady obronić, kolego. ;) chyba że boskim cudem.
  • Odpowiedz
@Dorciqch: Możliwe. Dane o 24/dobe mam sprzed paru dni, kiedy dowiedziałem się, że Grupa Azoty zafundowała maszynę. Szybkość wykonywania testów zmienia się co pare dni, ponieważ kolejne wersje testów wymagały coraz krótszych cykli.
  • Odpowiedz
Ja od siebie tylko dodam, że Czesi np. jeśli dobrze kojarzę zamknęli granice z 2 dni wcześniej i - co kluczowe - są prawie 4x mniejszym państwem z podobną gęstością zaludnienia. A przypadków mają 2x więcej.

Tego już nie dasz rady obronić, kolego. ;) chyba że boskim cudem.


Twój kolega, w swojej głupocie, wkleił w innym wątku takie o to statystyki:

Czesi, na 1000 przebadanych, dostają 65,8 osób z pozytywnym wynikiem.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@rorf46:
Biorąc pod uwagę ilość turystów przewalających się przez Pragę, to w sumie mogli nabierać więcej. Mimo wszystko bardziej skłaniam się do wersji z brakiem testów.
  • Odpowiedz
Biorąc pod uwagę ilość turystów przewalających się przez Pragę, to w sumie mogli nabierać więcej. Mimo wszystko bardziej skłaniam się do wersji z brakiem testów.


Wersja braku testów jest nielogiczna, gdy połączy się ją z danymi o wykrywalności. Czesi dużo częściej wśród testowanych mają chorych.

Praga i turystyka to może być dobry trop.

@Endrius:
  • Odpowiedz
@Planeta_odebete2: Z tego co wiem w Toruniu na przykład nie ma żadnych zachorowań jeszcze. Czyli wynika z Twojej wypowiedzi, że żaden chińczyk (a jest ich ok. 30 na wymianie) nie przywiózł w przerwie pomiędzy semestrami wirusa do kraju? Nie wiem jak z Czechami, ale u nas w ogóle w każdym mieście jest dużo chińczyków na wymianie studenckiej, którzy przez kilka tygodni w lutym byli na przerwie. Nie wierze, że żaden
  • Odpowiedz
@Antek999: i jeszcze jedno. W Chinach na 1 000 000 mieszkańców, choruje teraz 56. Nie pamiętam ile było w szczycie, ale ten kraj to 1,38mld ludzi. Trochę dużo. Prawdopodobieństwo, że żaden ze studentów nie przyjechał chory, jest więc całkiem spore.
  • Odpowiedz
Masz coś ciekawego do powiedzenia w tym temacie czy ad personam to max twoich możliwości?


@ZaplutyKarzelReakcji: Mam.
Skoro liczba testów jest taka sama, a liczba zarażonych kilkukrotnie większa, co ma do tego populacja kraju i liczba testów per capita, ponieważ wedle mojej wiedzy wyniesionej ze studiów jest to czynnik całkowicie nieistotny w danym zagadnieniu.
  • Odpowiedz
Liczba testów nie jest taka sama. U nas nie wykonuje się testów osobom z objawami pomino tego, ze jest już masa osób, których zakażenie pochodzi ze źródła krajowego.


@ZaplutyKarzelReakcji: Czesi zrobili 11619 testów, my 11196
Różnica jest pomijalnie mała w próbce.
Wiesz, gdybyś faktycznie był lekarzem albo z kimś z autentyczną wiedzą w temacie, to byś wiedział, że w odwrotnej sytuacji, to jest przy tej samej liczbie testów my mielibyśmy
  • Odpowiedz