Wpis z mikrobloga

Najnowsza aktualizacja. Przed kilkoma minutami pisałem, że Czechy mają 2x więcej zarażonych niż Polska. No, już nieaktualne. Mają zdecydowanie więcej. Dzisiaj w Polsce doszło 12, a w Czechach 71 przypadków. Przypominam: Czechy mają 10mln mieszkańców, to prawie 4x mniej niż w Polsce.

Polska obrała najlepszą strategię na walkę z koronawirusem: ustawowo ograniczamy liczbę zarażonych i tyle. Efekty są takie, że radzimy sobie najlepiej w Europie z pandemią.
#koronawirus #bekazpisu
  • 85
  • Odpowiedz
@rorf46: Trzeba sobie jakoś radzić ¯\(ツ)
Patrzę w ogóle na statystki innych krajów i Polski i widać gołym okiem, że coś tu nie styka xD Już powinno być bliżej 1k
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 12
@rorf46: moze byc tez tak, ze czechy sa na pozniejszym etapie wirusa, a my ich gonimy. Choc faktem jest, ze niska liczba wykonanych testow sprzyja twojemu stanowisku
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 35
@rorf46: Jakby zaczęli robić masowo testy i #!$%@?łoby 100k zarażonych to wybuchła ogromna panika, a szpitale by spłonęły xD
Rozumiem działania rządu, a każdy myślący człowiek wie, że liczby podawane przez MZ trzeba mnożyć kilkukrotnie
  • Odpowiedz
Dzisiaj w Polsce doszło 12, a w Czechach 71 przypadków.


@rorf46: Czesi robią kilka razy więcej testów. U nas też zarażonych jest więcej, tylko nie są przebadani, bo np chorują lekko w domach.
  • Odpowiedz
@Chicane: Nie robią. Czesi zrobili 11619 testów, my 11196. Stan na wczoraj wieczór. W przeliczeniu na milion robią więcej. Ale to ma drugorzędne znaczenie, bo bada się ogniska choroby.
  • Odpowiedz
@marcelus: no a to nie jest tak, że na efekty różnych działań trzeba poczekać? skoro to gówno nawet 2 tygodnie się wylęga, to efekty działania będą widoczne za jakiś czas.
  • Odpowiedz
@Chicane: no ale to samo dotyczy Polski jak i Czech. Myślę że trzeba przyjąć wersję że Czesi zostali mocniej uderzeni przez COVID, albo tam się szybciej rozprzestrzenia
  • Odpowiedz
Czesi wykonują o wiele więcej testów niż my.


Mit numer jeden. Wykonujemy podobną ilość testów, jednak nie to jest istotne. Liczy się ilość testów wykonanych na jeden wychwycony przypadek. Jeśli chcesz wiedzieć dlaczego, chętnie wytłumaczę.

Polska obrała najlepszą strategię na walkę z koronawirusem: ustawowo ograniczamy liczbę zarażonych i tyle. Efekty są takie, że radzimy sobie najlepiej w Europie z pandemią.


Jako
  • Odpowiedz
Przecież ty znowu kłamiesz. Czesi wykonują więcej testów na 1 mln mieszkańców.


Przecież ty nie odróżniasz stażysty od rezydenta, więc z kim ja w ogóle mam rozmawiać?

Czesi wykonują więcej testów na 1mln bo MAJĄ WIĘCEJ ZAKAŻONYCH, a to liczba zakażonych wpływa na ilość wykonanych testów.

Można
  • Odpowiedz