Wpis z mikrobloga

Wielu twierdzi, że #koronawirus cofnie nas o kilkadziesiąt lat, a ja raczej bym powiedział, że przyspieszy ludzkość o jakieś 25 lat, i to nie tylko technologicznie, ale tez społecznie

Przecież on nie niszczy dorobku, a zabija skrajne pokolenie oraz przestarzały sposób codziennego funkcjonowania. Do tego ubija mały biznes i oddaje pole korporacjom. Zyska Facebook, Tesla, Intel, Google i Amazon.
  • 11
Wielu twierdzi, że #koronawirus cofnie nas o kilkadziesiąt lat


@AlekGames: pierwsze słyszę, chyba że masz na myśli że nasz cofnie do specyficznych czasów komunizmu, bedą kartki na produkty, a policja będzie latać z pałami za wychodzenie z domu
@KawaJimmiego: tak się zastanowiłem nad tym co napisałem o małym biznesie i dosłownie, to nie mam racji, chodziło mi bardziej o likwidację pewnych obszarów, na rzecz innych. Np. handel internetowy zyska; komputeryzacja przyspieszy i cyfryzacja; ludzie zaczną masowo używać internetu (tam też większość biurokracji urzędowej ucieknie); niektóre zawody, które wymuszają kontakt bezpośredni nie przetrwają w starciu z cyfryzacją. Założę się, że kraje zachodnie będą robić udogodnienia nie tylko w zakresie cyfryzacji,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@AlekGames: mam nadzieję że wirus wymusi wreszcie reformę szkolnictwa. Dzisiejszy system bazuje na szkoleniu posłusznego robola który całe życie zapieprza u Janusza. Mam nadzieję że dzieciaki nie wrócą już do szkoły do czerwca. Najlepiej dla nich żeby nie wracali też we wrześniu