Wpis z mikrobloga

Co polecacie robić z oszczędnościami w dobie #koronawirus?

Inflacja powinna rosnąć więc odłożona gotówka relatywnie straci na wartości. Złoty sporo stracił i chyba będzie tracił jeszcze bardziej.

Jak upłynnić tą gotówkę? Kupić mieszkanie, jakąś walutę?

Czy opłaca się teraz brać kredyt czy unikać jak ognia?

#gospodarka
  • 18
@Human-Touch: ile ludzi tyle opinii, gdyby ktoś znał złoty środek to byłby ustawiony do końca życia. Jedni kupują waluty, inni akcje a później okazuje się że stracili wszyscy prócz tych za zainwestowali w jeszcze co innego
@mike908: no tak ale teraz pewne rzeczy są bardzo prawdopodobne, że gospodarka będzie się #!$%@?ć. Tylko nie mam wiedzy ekonomicznej żeby powiedzieć konkretnie co będzie traciło a co zyskiwało.

Nie chciałbym żeby np 200k było warte tyle co 130k za rok kiedy mógłbym wymienic te 200k na coś co nadal będzie warte 200k (mieszkanie?)
@RobertKowalski: z tym zakopywaniem to bym uważał.. za dzieciaka zdechła moja złota rybka jak ja postanowiłem zakopać w krzakach pod blokiem zamiast spłukać w WC to następnego dnia rano zastałem rozkopana dziurę ( ͡° ͜ʖ ͡°)istnieje coprawda prawdopodobieństwo że to jakiś kot ja dorwał ale sąsiadów w oknach miałem zawsze równie czujnych ;)