Wpis z mikrobloga

#rankingkoronny

Aktualny ranking na godz. 16:20

Suma w Polsce: [320] zarażonych + [5] ☠
Punktacja: 1 pkt zakażenie, w razie takiej samej ilości pkt, decydują przypadki ☠
--> Punktujemy miasta, w których aktualnie znajduje się zarażony pacjent. <--

Statystyki:
Średnia wieku zmarłych z powodu Koronawirusa: 64 l.
Największy przyrost zachorowań w historii rankingu: Warszawa (+12) - 16.03.2020
Liczba uzdrowionych pacjentów: [1]
Zmiany od poprzedniego rankingu: [+20]
Przypadki Koronawirusa w Polsce z dnia 18.03.2020 - [+49]

Ranking miast:

1. Łódź - 45 pkt
2. Wrocław - 44 pkt (+12) ☠
3. Warszawa - 44 pkt
4. Lublin - 22 pkt ☠
5. Poznań - 13 pkt ☠
6. Nowe Miasto nad Pilicą - 12 pkt
7. Łańcut - 11 pkt ☠
8. Gdańsk - 11 pkt
9. Bydgoszcz - 9 pkt (+3)
. Zawiercie - 9 pkt
. Ostróda - 9 pkt (+1)
12. Szczecin - 8 pkt
. Opole - 8 pkt
14. Racibórz - 7 pkt
. Kraków - 6 pkt
16. Cieszyn - 4 pkt
. Oława - 4 pkt
. Piaseczno - 4 pkt
. Radom - 4 pkt
. Tychy - 4 pkt
. Zielona Góra - 4 pkt (+1)
22. Częstochowa - 3 pkt (+2)
. Opoczno - 3 pkt
. Starachowice - 3 pkt (+1)
25. Wałbrzych - 2 pkt (+1) ☠
26. Bolesławiec - 2 pkt
. Chorzów - 2 pkt (+1)
. Dąbrowa Górnicza - 2 pkt (+2)
. Kędzierzyn-Koźle - 2 pkt (+1)
. Mielec - 2 pkt
. Rzeszów - 2 pkt (+1)
32. Białystok - 1 pkt (-1)
. Biłgoraj - 1 pkt
. Bytom - 1 pkt (+1)
. Dębica - 1 pkt (+1)
. Grójec - 1 pkt
. Kalisz - 1 pkt
. Kielce - 1 pkt
. Knurów - 1 pkt (+1)
. Kozienice - 1 pkt (+1)
. Nakło n. Notecią - 1 pkt
. Ostrowiec Św. - 1 pkt
. Otwock - 1 pkt
. Płock - 1 pkt
. Pruszcz Gd. - 1 pkt
. Puławy - 1 pkt (+1)
. Ruda Śląska - 1 pkt
. Rybnik - 1 pkt
. Tarnowskie Góry - 1 pkt
. Zgorzelec - 1 pkt
. Żnin - 1 pkt

Zakończyłem re-search przypadków. POTĘŻNY przyrost #wroclaw, z tym, że w zasadzie prawie wszystko przypadki są określane stanem dobrym, 10 z 12 zarażonych jest w domu, 2 przypadki w szpitalu.

Niedługo możemy mieć informację o zgonie w Łódzkiem, znalazłem źródło, że starsza pani jest w ciężkim stanie - oby nie.

Dodatkowo kilka mniejszych zmian. Póki co zostawiam w rankingu Płock (nie doliczyłem się innego przypadku w Mazowieckim, koronka tam jest, tylko nie wiadomo u którego pacjenta ¯\_(ツ)_/¯). Tutaj sytuacja niemniej jest dynamiczna, mam niezgodność 1 przypadku właśnie, a nie chcę też przyznawać punktów "na pałę", nie wiem co Ministerstwo wliczył, a czego nie.

#koronawirus
  • 43
@Hejtel: Wertowanie mediów lokalnych, paradoksalnie im później aktualizuję ranking (tak jak dzisiaj), łatwiej mi odszukać informację, dzisiejszego notowania jestem pewny na 100%, iż jest zgodny z prawdą - no chyba, że znowu wykonano wadliwy test, jak w Białymstoku. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@smialson: Jako Dolnoślązak obawiam się, że Wrocław nie powiedział dziś ostatniego słowa, możemy mieć lidera na zakończenie dnia... ( ͡° ͜ʖ ͡
@BuQwald: Napiszę jeszcze raz, bo pod poprzednim postem zginęło. W Mielcu 4 chorych, z czego 3 osoby w kwarantannie domowej, a 1 to pacjent ze Stalowej Woli hospitalizowany w mieleckim szpitalu ( ͡° ʖ̯ ͡°) IMO słaby pomysł z tym rankingiem, nie jesteś w stanie wyłapać wszystkich informacji i dostajemy nieaktualną listę ( ͡° ʖ̯ ͡°) Poza tym, średnio to czytelne. Fajne rozwiązanie
@eryk-polska: 282 zarażenia i 5 śmierci (wynik z wczoraj).

@Ominika: Mam świadomość tego, że są błędy, dlatego też proszę lokalne osoby o weryfikowanie. Czyli rozumiem że mam niezgodność o 3 osoby stanu w Mielcu? Nie mam możliwości wprowadzenia grafiki, brak zdolności artystycznych + często rankingi dodaję z telefonu, będąc poza domem, na dłuższą metę wprowadziłbym jeszcze więcej zamieszania i pytań ludzi, ale dziękuję za konstruktywną krytykę ( ͡° ͜
@BuQwald: Niezgodność o 2 osoby, jeśli liczysz faktyczne miejsce pobytu (3 os. w domach w Mielcu + 1 os spoza Mielca, ale przebywa w mieleckim szpitalu). W sumie nie dziwię się, że wychodzą takie błędy, bo w serwisach informacyjnych te dane są podawane w trochę chaotyczny sposób, nie widzę żeby ktoś u nas podawał sumaryczną ilość chorych. Tu powinny być najbardziej aktualne informacje:
https://hej.mielec.pl/pl/712_koronawirus/55949_relacja-aktualizowana-dwa-nowe-przypadki-zarazenia-na-podkarpaciu.html