Wpis z mikrobloga

Pierwszy raz jakoś w miarę dobrze mi idzie w tej grze :P

Dopiero 91 runda a już rozwaliłem Anglię, Hiszpanię i Portugalią a teraz pomału ruszam na Szkocję i Niemcy no i ten Mediolan nieszczęsny (nie wiedziałem że takie państwo istniało kiedykolwiek) ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tutaj pytania mam dwa:
-Nadeszły Mongoły i pamiętam że później będą Tatarzy, jak rozwalę Chrześcijańskie państwa to potem będę miał szansę się obronić?
-Za te 150 rund skończy się po prostu gra?
-Ten zasrany papież będzie mnie denerwował przez całą grę? mam zamiar odwiedzić go i #!$%@?ć mu stolicę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#medieval #totalwar #gry #strategie #staregry #chwalesie
Pobierz
źródło: comment_1584621210g9TpIVrNV8hag9taSh4Cg8.jpg
  • 11
@SiemkaKtoPeeL: nic Ci nie da zdobycie Watykanu, bo papież i tak będzie się pojawiał. Musisz mieć dużo kapłanów, aż w końcu wybiorą Twojego na tron. Dalej będzie wkurzał, ale kary będą łagodniejsze. Mongołowie albo pójdą do Turków, albo niestety na Kijów i stamtąd będą się rozrastać na zachód. Niestety miasta komputera nie dają sobie rady z ich naporem i padają szybko. Sam będziesz musiał sobie radzić. Będziesz mógł grać dalej jeśli
@Nemesh: Mongoły poszły na Turków ale Tatarzy są chyba większym zagrożeniem i ci pójdą na Kijów :/

Jeżeli rozwalę wszystkie chrześcijańskie frakcje to co będzie z papieżem? nie będzie miał gdzie uciec?
@SiemkaKtoPeeL: ja bardziej miałem problem z Mongołami. Jest ich za dużo. Tatarzy ze słoniami nie robią takich szkód, bo rzadko walczysz w otwartym polu.
Papież zawsze będzie się pojawiał przy Watykanie ze swoją małą świtą. Po prostu zabijesz go, to pojawi się w tym samym miejscu nowy
@SiemkaKtoPeeL: jest taka sztuczka, ale musiałbyś mieć tereny daleko na wschodzie. Grając Polakami, Ruskimi czy Węgrami to proste. Zajmujesz buntownicze zamki na wschodzie zanim przychodzą azjaci i zajmują Ci szybko zamek i prą dalej na zachód, a Ty zachodzisz ich i zdobywasz ten splądrowany zamek, wtedy oni zawracają i można ich tak opóźniać, ale jednak to mały cheat ;)
@Nemesh: @Aztec26626: Troszkę lipa z tym papieżem, myślałem że jak przejmę wszystkie chrześcijańskie państwa to papież będzie po prostu pod moją kontrolą ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Grając muzułmanami również nie da się podbić państwa papieskiego?

No i ostatnie pytanko, jak już przejmę chrześcijańskie państwa to państwo papieskie będzie ciągle mnie atakować? niby nie będzie mieć powodu. Jak będę ciągle mi utrudnić grę to nie będę zadowolony
@SiemkaKtoPeeL: szczerze, to nie wiem, bo nie nigdy nie zależało mi na chrześcijanach. Zawsze szedłem przez Hiszpanię do Maroka i dalej na południe, bo tam są dwa miasta ze złotem. Jeszcze Szwecja bo jest bogata i tłuczenie się Mongołami i Tatarami.
Papieże się tworzą z kapłanów, więc może jak podbijesz wszystkie chrześcijańskie nacje, to ich braknie i będziesz rządził, ale bardziej stawiam, że będą się tworzyć buntownicy
. Musisz mieć dużo kapłanów, aż w końcu wybiorą Twojego na tron.


@Nemesh: @SiemkaKtoPeeL: Do tego polecam mieć gildię zabójców. Wyszkolony zabójca we Włoszech i pyk- jak pamież Cię wkurza go gościa kasujesz. U nowego masz zawsze trochę luzu. A zdarzało się i co turę mieć nowego papieża aż wybrali mojego.
Gdzieś w pliku konf. można zmienić ilosć tur na rok. Można mieć wtedy lato i zimę (2 tury) w