Wpis z mikrobloga

Podzielę się swoimi przemyśleniami aporpo aktualnego stanu giełdy.

Niestety pootwierałem longi na ropę gdy była poniżej 27 dolców. Nigdy nie sądziłem że zejdzie jeszcze niżej więc pozamykałem co się dało i aktualnie dziś na -, ale to groszowe sprawy.

Shorty moje:
BRENT i WIT, czekam na 23 i 21 dolców i sprzedaje. Długo nikt nie będzie tego ciągnął. Strzelam że us zmusi saudów do ustępstw z racji tego, że w us przedsiębiorstwa łupkowe wytrzymają max 2 miesiące tak taniej ropy a nikomu na rękę nie jest ich upadek.
USDPLN obstawiam 4.50 za dolara aż amerykanie bie będą go zbijali mocno. Jak na razie po prostu PLN szura
CHFPLN obstawiam również grubo powyżej 4.50 w przeciągu 2 miesięcy.
EURPLN tu bym nie szedł za nic, to co dzieje sie w strefie euro będzie miało według mnie peak za 2-3 tygodnie i wtedy może być masakra.
EURUSD obstawiam ze w perspektywie pół roku to USA lepiej poradzi sobie z kryzysem.

Na dłużej:
Szukałbym tu jakiegoś taniego ETF na ropę i przy cenie właśnie 21 dolców za WIT wejdę tam grubo z perspektywą na 2 lata. Propozycje?
Rainbow i CCC to mega perspektywiczne spółki szczególnie CCC które ma eobuwie i modivo a wiem że tam idą teraz duże ruchy i robią 45% obrotu grupy.

dołka na GPW spodziewam się na początku kwietnia gdy zaczną upadać pierwsi spedytorzy co pociągnie za sobą inne branżę oraz spowoduje lawinę inflacji i bezrobocia.

Zapraszam do dyskusji, jak wy uważacie?

#gielda
Pobierz zouzosi - Podzielę się swoimi przemyśleniami aporpo aktualnego stanu giełdy.

Niest...
źródło: comment_1584551071SYVvcj8Uw1xfjDH89VkHVp.jpg
  • 21
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@zouzosi: Forex nie chce bo za dużo na naczytałem się historii przy CHF. Gdzie giełda jest stroną w w grze.
Z ETF też mam problem bo jak się temu przyglądałem to pisze o animatorzy rynku który będzie doglądał plynnosci.
@xdrcftvgy: Tak dlatego piszę, że zajmę przeciwstawne pozycje jak dobrze liczę, to np. proporcje 60long/40short przy dźwigni 1:10 pozwalają na spadek z 20 do 15 usd, żeby zostać z 50% kapitału.
Btw. przy takim tempie to jeszcze dzisiaj wejdzie pierwsza transza, a na pewno przed weekendem, żeby się czasem wtedy nie dogadali i luki nie zrobili, czy czegokolwiek xd