Wpis z mikrobloga

Kolejne spostrzeżenie z uprawy boxowej - papryki dobrze reagują na częste nawilżanie powietrza - dwa tygodnie temu zacząłem uprawę w boxie i spodziewałem się, że powietrze w środku będzie ciepłe i suche z powodu braku wentylatora odprowadzającego i mieszacza powietrza w środku. Taktyka jaką obrałem to odsłonięcie jednej ścianki do połowy aby dać ujście ciepłemu powietrzu i początkowo raz dziennie z buteleczki z atomizerem zwilżałem liście. Teraz zacząłem robić to nawet po 5-6 razy dziennie (home office z powodu koronawirusa). Rośliny przyjęły to bardzo entuzjastycznie :D na foto progres tydzień po tygodniu. W komentarzu powtórzyłem kolaż z różnymi gatunkami teraz gdy rośliny są nieco większe. Już ładne krzaczory z niektórych więc powoli szykuję gdzieś z boku nożyczki do podcinania.

#chilihead #chili #papryczki #papryka #domowyogrod #hobby #ogrodnictwo #rosliny
Borgon - Kolejne spostrzeżenie z uprawy boxowej - papryki dobrze reagują na częste na...

źródło: comment_15845244106r3QQiyMH0553zw3gpqHed.jpg

Pobierz
  • 5
Nie jestem żadnym ekspertem, ale tak na logike jak papryczka ma juz kilka listków to może więcej światła przyjąć i moze dlatego szybciej rośnie. Moje tez dostały turba pod zwykłą lampka z biurka a nie stosuje oprysku