Wpis z mikrobloga

W nawiązaniu do tego znaleziska (FEMINISTYCZNY RZĄD FINLANDII NIE RADZI SOBIE Z KORONAWIRUSEM) mam parę pytan:

1. Czy możemy powiedzieć, że patriarchalny rząd UK też nie radzi sobie z #koronawirus?

2. Czy na przykładzie Borisa Johnsona możemy uznać, że biali, heteroseksualni mężczyźni nie nadają się do rządzenia?

3. Czy możemy napisać, że konserwatywne, męskie rządy (bo UK rządzą konserwatyści) kierują się emocjami i co chwila zmieniają zdanie (bo wcześniej to ignorowali, a teraz jednak chcą wprowadzać ograniczenia)?

Pytanie to kieruje do @RzecznikPrawMezczyzn #4konserwy i #bekazfeministek - czy to generalizowanie tak działa, czy tylko w jedną stronę?

#neuropa #bekazprawakow #prawackalogika #urojeniaprawakoidalne #polityka
rzep - W nawiązaniu do tego znaleziska (FEMINISTYCZNY RZĄD FINLANDII NIE RADZI SOBIE ...

źródło: comment_1584523975W31639D3HhZKcLAxpuhv9F.jpg

Pobierz
  • 56
  • Odpowiedz
@rzep:
Przecież to ta sama hipokryzja co gdy się pisze o jakimś przestępstwie.

Zabija biały - "Bandyta zgwałcił i zabił staruszkę"
Zabija czarny - "Czarny zgwałcił i zabił staruszkę"

Żeby nie było, na prawdę uważam, że lewicowe lub lewackie rządy w Finalndii i Hiszpanii rzeczywiście bardzo słabo sobie radzą, skrajnie prawicowe jednak równie źle. W sumie to najlepiej chyba wypadają centroprawicowe i centrolewicowe.
  • Odpowiedz
1. Nigdzie nie chwaliłem rządu Wielkiej Brytanii. Natomiast faktem jest, że w przeciwieństwie do rządu Finlandii rząd UK nie zaleca podejrzanym o zarażenie udawania się do przychodni, a nawet wręcz przeciwnie - przychodnie odsyłają pod numer 111.
2. Na początek trzeba byłoby założyć, że w ekipie Johnsona wszyscy są heteroseksualni, czego nie wiemy (wierze na słowo bez weryfikacji, że wszyscy są biali). Nie można założyć, gdyż rządy sprawowane przez białych heteroseksualnych mężczyzn
  • Odpowiedz
1. Nigdzie nie chwaliłem rządu Wielkiej Brytanii. Natomiast faktem jest, że w przeciwieństwie do rządu Finlandii rząd UK nie zaleca podejrzanym o zarażenie udawania się do przychodni, a nawet wręcz przeciwnie - przychodnie odsyłają pod numer 111.


@RzecznikPrawMezczyzn: Ale zalecają np. lekarzom pierwszego kontaktu przyjmować chorych nawet po tym jak jeden z nich pacjentów został pozytywnie przetestowany na koronawirusa.
  • Odpowiedz
@rzep: i ilu takich lekarzy jest? A ilu jest pacjentów odesłanych w Finlandii do przychodni? Różnica to trzy rzędy wielkości. Dlaczego nazywam fiński rząd feministycznym? Bo do niedawna feministki rozpływały się w zachwytach nad nim, z Sylwią Spurek na czele, i przedstawiały jako wzór warty naśladowania. I z tej właśnie okazji #bekazfeministek. Co do ostatniego to w zasadzie problem LGBTQ leży poza moim obszarem zainteresowań, no chyba,
  • Odpowiedz
i ilu takich lekarzy jest?


@RzecznikPrawMezczyzn: To były zalecenia rządu. Mówimy o "głupich decyzjach" prawda?

Dlaczego nazywam fiński rząd feministycznym? Bo do niedawna feministki rozpływały się w zachwytach nad nim, z Sylwią Spurek na czele, i przedstawiały jako wzór warty
  • Odpowiedz
@rzep: to co piszesz miałoby sens, gdyby feministki cieszyły się z Pawłowicz w TK czy ewentualnej młodej członkini Konfederacji w roli ministry. Serio nie widzisz różnicy? No to jeszcze raz, jak krowie na rowie: ja nigdzie nie chwaliłem rządu UK i nie przedstawiałem go jako wzoru do naśladowania. O ile wiem, w środowisku MRA rząd brytyjski również nie budzi entuzjazmu. Natomiast rząd Finlandii budził entuzjazm środowisk feministycznych i był przez
  • Odpowiedz