Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 279
@MarianoaItaliano:
Ja ci te "kilka procent w grupie ryzyka" w krótkim czasie obciąży służbę zdrowia tak, że zrobi fikolka, to inaczej będziesz śpiewał. Z Angoli optymizm już zjechał, bo trochę późno, ale jednak się zorientowali, że zbagatelizowali sprawę a sprawy przybierają gorszy obrót niż zakładali. Poczekaj jeszcze 2-3 tygodnie jak im NHS dojdzie do granicy wytrzymałości to zobaczymy jakimi wtedy będą optymistami. Nie życzę tego nikomu, ale IMHO najblizsza przyszłość nie
Halo? NHS? Mój mąż ma zawał, przyślijcie karetkę. Proszę Pani nie ma kto przyjechać i w szpitalu nie mamy ani jednego wolnego łóżka, także proszę dzwonić po karawanę.
Halo? Pogrzebowy? Tak, mąż zmarł na zawał chciałabym prosić o pochówek. Proszę pani mamy dziś 350 osób do zakopania, proszę włożyć go do zamrażarki :)
@MarianoaItaliano: ta reakcja była i tak zbyt opóźniona. 2 miesiące temu trzeba było zamykać granice UE, miesiąc temu trzeba było zamykać granice państwowe. Teraz można jedynie kupić sobie trochę czasu czekając na lek / szczepionkę lub na złapanie tego przez większość ludzi nieco wolniej, niż bez jakiejkolwiek kontroli.
I bardzo dobrze że darli łacha, bo trzymanie całego kraju zamkniętego z obawy o kilka procent w grupie ryzyka narażonych na powikłania jest idiotyzmem.


@MarianoaItaliano: wykopkom się wydaje, że zamknąć miliony ludzi w domu to takie małe miki, a spadki na giełdzie to takie kreski na wykresie. Za kilka tygodni będzie problem, bo nie będzie chleba w sklepie, pieniędzy w bankomacie, a wirus jak był tak będzie. Wszystko przez to, że
@hadrian3: a teraz to co? Najlepiej w Łomży, dopadł cię wyrostek robaczkowy to zasuwaj do Białegostoku, bo szpital na wirusa przestawiony ʕʔ Teraz nie ma dobrze/źle, jest albo źle i niepopularnie, albo jeszcze gorzej, ale za to z poklaskiem.
@beerkoff: I ile ta kwarantanne chcesz u nas trzymać? Z naszą ochrona zdrowia i tak mamy #!$%@?, to opóźnianie nieuniknionego. Może i będzie trochę mniej tragicznie, ale właściwie czego się spodziewamy? Może trochę bardziej rozłożą się zachorowania, tylko że tej kwarantanny nie da się długo utrzymać. Jakoś ciężko mi sobie wyobrazić inne rozwiązanie niż izolacja staruchów.
@szybki_zuk:

Jakoś ciężko mi sobie wyobrazić inne rozwiązanie niż izolacja staruchów.


Aha... ciekawy język.
Ale wiesz o tym, że wiek wcale nie jest jedynym kryterium podatności na zachorowanie? Powiem więcej: nie znamy wszystkich i znać ich nie będziemy. Czytałeś informacje, które wskazują, że nawet grupa krwi może mieć znaczenie? Mnie udało się znaleźć informację (na razie oficjalnie niepotwierdzoną), że analiza przypadków zachorowań w korelacji z grupą krwi pacjenta wskazuje na pewne
I bardzo dobrze że darli łacha, bo trzymanie całego kraju zamkniętego z obawy o kilka procent w grupie ryzyka narażonych na powikłania jest idiotyzmem.


@MarianoaItaliano: pod warnunkiem że samemu się nie jest w tej grupie ryzyka prawda ?
Ale wiesz o tym, że wiek wcale nie jest jedynym kryterium podatności na zachorowanie?


@beerkoff: No to izolujesz też inne grupy ryzyka, już nie czepiaj się skrótów.

Powiem więcej: nie znamy wszystkich i znać ich nie będziemy.


@beerkoff: Aha, ale zdajesz sobie sprawę, że w tej kwarantannie chodzi tylko o ograniczenie przypadkó bo to i tak sięrozprzestrzeni i będziemy na to chorować jak na grypę? Przypominam, że na grypę w