Wpis z mikrobloga

Pracujemy wraz z ekipą naukowców data science z Politechniki Wrocławskiej oraz 22 innymi osobami z wrocławskich software house'ów nad modelem, opartym na mobilności mieszkańców, który potencjalnie pozwoli wyliczać prawdopodobieństwo zakażenia się #koronawirus. Docelowo zamierzamy wystawić to w apce na Androida.

Wysłaliśmy już wniosek do Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, ale potrzebujemy osób do setu uczącego.
Do testów rozwiązania potrzebne są dane z plików JSON, które są zapisane w Twoim telefonie. Wystarczy je pobrać i wgrać tu:
http://bit.ly/stopthepandemic

Pod linkiem znajdziesz instrukcję jak to zrobić. Dane nie są przypisane do osoby, są anonimowe, zawierają jedynie informacje dotyczące lokalizacji w czasie. Obecnie mamy 86 osób, a potrzebujemy 100, by mieć wstępny zestaw.

Wiem, że jest tu dużo mirasow, którzy szanuą #nauka więc pomożecie?

#covid-19 #covid #2019ncov #wroclaw
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wilu24: Przez dłuższy czas zajmowałem się tematyką mobilności ludzi także wiem że znalezienie dobrych, kompletnych dane o mobilności to jest duży problem. Chętnie bym pomógł ale jako że sam się tym zajmuję naukowo to mam poblokowane całe śledzenie w telefonie ( ͡° ͜ʖ ͡°). Ale zachęcam wszystkich Mireczków i Mirabelki do pomocy. Tak z ciekawości używacie jakiś gotowych modeli mobilności? Powodzenia.
  • Odpowiedz
@krupek: jest 5-6 kluczowych osób, które angażują się 3-4h dziennie (poza pracą i życiem rodzinnym) oraz grupa osób, które mogą poświęcić mniej czasu. Ale tak, jest nas tylu
  • Odpowiedz
@wilu24: wysłałbym, ale cykam się o bezpieczeństwo swoich danych troszkę ;) Raz czy dwa wyciągnąłem sobie te dane lokalizacyjne i są baaardzo dokładne, aż sam byłem zaskoczony
  • Odpowiedz
@KochamKoniki: możesz zobaczyć kto jest zangażowany w projekt, nie robimy tego aninomowo + potrzeba tylko 14 ostatnich dni do wstępnego modelowania. Nie interesuje nas pełna historia.
  • Odpowiedz
@wilu24: Ankieta wsponima, że

Pracujemy nad aplikacją, dzięki której dowiesz się czy miałaś/miałeś kontakt z wirusem.


ale nie ma w niej miejsca na kontakt - w jaki sposób się o powyższym dowiem?
  • Odpowiedz