Wpis z mikrobloga

Na dzisiejszy wieczór zapowiadaliśmy webinarium o wyrokach Europejskiego Trybunału Praw Człowieka na temat jawności, musimy je przełożyć z przyczyn technicznych na jutro, godz. 20.00.
Mamy jednak coś w zamian. Odpowiedź na pytanie związane z problemem, który zajmował ostatnio wielu, także osoby zgłaszające się do nas po porady. Czy straż miejska może legitymować uczniów? Wykraczamy nieco poza naszą zwykłą sferę kompetencji, ale sytuacja wyjątkowa i trafiają do nas różne pytania.
Analiza: https://siecobywatelska.pl/czy-straz-moze-legitymowac-uczniow/
___
#prawo #prawodoinformacji #niebojsiepytania #ciagniemywladzezajezyk #watchdogpolska #webinar #szkola #koronawirus
  • 8
TL;DR


@Watchdog_Polska: z takich ciekawostek jaki poziom wiedzy prawnej reprezentuje SM.

Siedziałem sobie na murku okalającym rzekę płynącą obok miejskiego ratusza paląc papieroska. Generalnie miałem nogi wywalone w stronę rzeki a obok leżał mój rower. No i podchodzi dwóch dzielnych SM i hur dur palenie w przestrzeni publicznej. A ja na to, że formalnie to znajduję się w rzece, a nie w miejscu publicznym w/z czym za teren odpowiedzialne jest Państwowe