Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Blacksalami69: ja mam trochę inny patent - hopspider do wiadra z piwem, a z drugiej strony pończocha. No i jeszcze przy takiej ilości, jak będę zlewał na cicha, to chyba najpierw włożę sitko z Ikea i na to będę chmielił.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wertychochlik: z cichej? Normalnie zasysasz i leci. Mi zawsze żona przytrzymuje hopspider a ja zasysam i nakładam szybko pończochę dbając żeby piwo się nie napowietrzylo. I tak to się żyje na tej wsi.
  • Odpowiedz
@hubi-hubi a, ja działam na Klarsteinie - GF ma w zestawie taki hop stopper? Chodzi mi o to, że gdy po gotowaniu przepuszczasz brzeczkę z dużymi ilościami chmielu przez taki hop stopper, rzekomo może się on zapchać, czego można uniknąć regulując przepływ, tak by brzęczka nie spływała zbyt gwałtownie - robisz coś takiego, czy po prostu odkrecasz zawór po całości?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wertychochlik: podczas chłodzenia i zlewania brzeczki oczywiście reguluje strumien brzeczki. Po 1wsze po to, żeby zimna woda zdążyła schłodzić brzeczke w chłodnicy przecibieznej, po 2gie oczywiście po to, żeby chmiel zrobił swojego rodzaju filtrator sam z siebie. Wtedy brzeczka małym ciurkiem spływa sobie na fermentacje. Hopstopper zakupiony na piwo.org od lewatywy.
  • Odpowiedz