Wpis z mikrobloga

Napiszę to co napisałem na fejsbuku w piątek (dawno nie byłem tak #!$%@? po pracy w Żabce)

Może wyda się to głupie, ale nigdy wcześniej pracując w Żabce nie czułem takiej odpowiedzialności jak teraz. Serio - nie wiedziałem, że się da traktować tą pracę poważnie ;)
Po każdym kontakcie z pieniędzmi dezynfekuję ręce, po każdym kontakcie klienta z terminalem dezynfekuję terminal. Co jakiś czas przecieram wszystko dookoła kasy.
Ktoś może się śmiać i mówić, że co, boisz się wirusa? Nie, nie boję się. Boję się za to, że gdy ja zachoruję (a mogę o tym nawet nie wiedzieć) inni, głównie starsi ludzie (w tym moi rodzice) mogą się ode mnie zarazić.

Skończenie szkoły medycznej (czekam jeszcze na dyplom i dorabiam w żabie) na pewno pomogło w utrwaleniu sobie w głowie pewnych nawyków.

----

edit: Teraz dodatkowo zamontowaliśmy sobię pleksę i klienci w miarę starają się płacić kartą, choć wiadomo nie każdy posiada. Jako, że nie używam rękawiczek, tylko myję ręce po każdym kontakcie z pieniędzmi to łapska mam pokrwawione już jak u street fightera (od wycierania ich ręcznikiem papierowym setki razy)

#zabka
  • 25
@Oklahomacity: Ja tam od dziecka mam obsesję na punkcie czystych rąk i jak nie wymyję ich po dotknięciu pieniędzy (czy wirus był czy nie) to mnie szlak trafi i będę "czuł" ten brud na rękach :) Nie raz miewam sytuacje, że po powrocie do domu myłem ręce 3 razy, bo zapominałem czy ostatecznie wymyłem czy nie (przed wirusem) :)
@ranunculus: No mnie pieczą, że #!$%@? - do krwi sobie już
A tak mniej więcej wygląda to z mojej strony (powiesiłem jeszcze później te kartki, które są na wczesniejszym zdjęciu, bo pleksa była tak czysta, że nie kilka osób zostało przez nią zaatakowanych :) )

(od razu uprzedzam login i hasło na monitorze nic wam nie da :) )
#zabka #wirus #koronawirus #zostanwdomu

edit: jeszcze jeden apel - serio nie chodźcie do żabek po pierdoły. Widze wielu ludzi, którzy szwędają się przez 15
Pobierz
źródło: comment_1584324715IilBtFssNwkq76xUJpHwgS.jpg
@Staszek1994 protip, jak #!$%@? sobie dłonie przy nadgarstku to szanse kontaktu dłoni z wirusem jeszcze bardziej spadną ( ͡º ͜ʖ͡º) A tak serio to dobrze że zachowujesz środki ostrożności, ale ścieranie sobie łap w ten sposób to przesada, bo po pierwsze - jak już inni wspomnieli - otarcia i mikro rany to miód dla zarazków, a po drugie to mi by było zwyczajnie #!$%@? szkoda ścierać sobie
@Linx420: Nie no bez jaj z tym 2000 brutto, to nie biedronka 15 lat temu ;) @4kroki: z tego co kojarzę na prawie nie uczą poprawnego mycia rąk ;) @Vadzior: e, coś ty. Na szczęście biorę sobie z tydzien wolnego od jutra, nie chcę się narażać niepotrzebnie na konkakt z ludźmi.