Wpis z mikrobloga

Właśnie się dowiedziałem że Polska nie ewakuuje wczasowiczów/pracowników z Europy w tym z Hiszpanii. Jesteśmy na wczasach w Walencji. We wtorek wracamy więc z dziewczyną przez Madryt do Berlina, a stamtąd autokarem do Polski. Jeśli teraz nie mam wirusa to z dużym prawdopodobieństwem go nabęde podczas tej wycieczki po ogniskach Europy. Dziękuję polskiemu rządowi że zostawił nas na pastwę losu! #hiszpania #koronawirus
  • 129
@ania-nowak1231: pochwal się gdzie mieszkasz teraz :) nie wpychaj mi zdań które sama sobie wymyślasz. Jeśli wierzysz w interwencjonizm państwa w obliczu pandemii, że ktoś będzie się przejmował odwołanym lotem to jesteś śmieszna, bo żadne państwo nie będzie się przejmowało tym. To już jest Twój interes i firmy gdzie kupiłaś bilet, że mają Ci coś innego załatwić. A nie płacz na Wykopie bo pan Morawiecki nie wysłał jeszcze śmigłowca po niego
Co do calego faktu zamkniecia granic, badan i kwarantanny, to fajnie brzmi to tylko w mediach. Moi znajomi przekraczali pare godzin temu granice polsko niemiecka (wracali z tripu w ktorym pokonali w ostatnich dniach spora czesc europy, w tym wlochy przed samym zamknieciem, czyli rejonow uznawanych za czerwone strefy. Komentarz odnosnie odpowiedzialnosci ich poczynan pozwole sobie darowac, bo dla kazdego rozsadnego czlowieka nie bedzie on odkrywczy). Na granicy stala jedna karetka z
@matszelm: skąd tyle prostactwa w tym wątku? i jak zawsze najwiecej maja do powiedzenia piwniczaki, którzy siedzą całe życie w domu.
Mi cudem udało się wrócić dziś z Hiszpanii, gdy planowałem tripa to jeszcze nikt nie słyszał o koronawirusie, a jak wlatywałem to były 3 przypadki w Hiszpanii. nie dalo się niestety tego wszystkiego przewidzieć.
co do rządu to niestety dużo gadają żeby głupia gawiedź myslala, ze wszystko jest pod kontrola
@100mph przyznam, ze myslalem, ze weszlo to w zycie juz dzisiaj. Mozliwe, ze to moj blad, natomiast jezeli masz racje, to mam nadzieje, ze bedzie wygladalo to sensowniej i beda ludziom robic albo szybkie testy, albo chociaz zbierac dane o tym kto wjezdza do kraju.
@matszelm: Ale zdajesz sobie sprawę z tego że w polsce a prawdopodobnie już gdzieś po drodze zatrzymią Cie na przymusową kwarantane. Nikt Ci nie pozwoli od tak od razu wrócić do domu.