Wpis z mikrobloga

Minął czwarty tydzień mojej pierwszej emigracji zarobkowej. (Poprzednie wpisy na moim profilu) zacznę od sprawy istotnej czyli #koronawirus w stoczni której pracuje kilku Polaków zrezygnowało z pracy i wrócili do Polski. Mojego Majstra odesłano na kwarantannę domowa jak i resztę chłopaków pochodzących z Brabancji. W Holandii niby nie widać paniki ale sklepy pustoszeją. Niby nie kupuje się nadmiaru ale kupujących jest znacznie więcej. Szczególnie kobiet w hijabach. W pracy spoko, przyzwyczaiłem się już, choć chodzą słuchy ze może być sytuacja kiedy w końcu zamkną stocznie przez epidemie. Spawanie idzie mi dużo lepiej niż na początku, nieraz muszę spawać w miejscach tak niedostępnych i ciasnych ze mam chwilowy atak klaustrofobii i paniki. Przez 4 tygodnie wydałem na jedzenie 200 euro. Gotuje sam a zakupy robie w lidlu. Ludzie z pracy mnie kojarzą na tyle ze sami zagadują i witają się. Atmosfera w pracy jest super. Na luzie. Poznałem Chorwatów, Węgrów, Polaków, Holendrów, Rumunów i to jest fajne ze tyle różnych narodów pracuje bo jest o czym gadac z każdym. Zacząłem się uczyć holenderskiego na własna rękę, facet z narzędziowni jest bardzo spoko i pomaga mi zrozumieć gramatykę i wymowę gdyż jest Holendrem. A język bym określił tak jakby pijany angol gadał po niemiecku i co chwile chachał. Wypłata wpłynęła. W dwa tygodnie lutego zarobiłem tyle ile w jeden z polskich firm przez dwa miesiące. A i wszyscy myją ręce. Wszyscy. Nawet Ci którzy nie myli dotychczas. XD #pracbaza #emigracja #emigrujzwykopem #pracaspawaczamnieprzeistacza #praca #holandia
  • 9
@NamietnyDzwigowy: 16euro/h netto, chatę płaci agencja, holenderski przypomina mix niemieckiego i angielskiego ale z tego co zauważyłem gramatyka bliżej niemieckiej. Holendrzy których poznałem są spoko, z małymi wyjątkami. Mieszkam na zadupiu i zauważyłem ze jak nie odstajesz od innych to jest nie zachowujesz się zwracając na siebie uwagę, nie wyglądasz jak menel to każdy ma Cię w dupie i idziesz niezauważalny. Gorzej jak walisz trzodę. To jakby Ukraińcy robili alkoparty na