Wpis z mikrobloga

Kto pamięta słynną akcję spolszczania Wykopu i poruszenie jakie wywołał Mirek, który pierwszy raz zasugerował żeby zamiast bait używać swojskiego #zarzutka? Teraz to słowo weszło do kanonu nurkowej polszczyzny, nikogo nie kłuje w oczy, jest całkowicie naturalne jeśli ktoś go użyje. Ale wtedy? Pamiętam te wojny, spolszczanie memów 'Children this is bait' z rybą, wielkie debaty. Przyznam, że i ja nie byłem entuzjastą takiego rozwiązania lingwistycznego, ale teraz nie wyobrażam sobie Mirko bez 'zarzutki' ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Cześć i chwała bohaterom! Pamięta ktoś tego Mirka, jaki miał nick? Albo nawet lepiej, ma ktoś gdzieś zapisany oryginalny post proponujący zamianę baita na zarzutke?

#heheszki #wspomnienia #kiedystobylo #zarzutkadoskonalejjakosci
  • 32
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wolny_kangur: @Halbr: Propozycji nadesłano bez liku. Co ciekawsze postaram się wymienić: świętówka, dwudzionek, przedświątek, dwudniówka, wylotka (?), zefirówka, naturzanka, doboświątek, niedziałek, czasopęd, pokrzepiówka, świątecznik, ozoniak, przyśnięcie, przyświątka, wykapka (?), wydech (?), przewietrze, wywczaśnik, wytchniówka, odświeżka, saturniak (?), wyskok, wypoczka…

Takie coś znalazłem na necie może doboświątek xDD
  • Odpowiedz