Wpis z mikrobloga

Witajcie. Mam możliwość zakupu Audi A4 B6 z 2002 roku z silnikiem 1.9tdi. Na co zwracać uwagę przy oględzinach? Jakie są newralgiczne punkty tego auta? Z góry dzięki za odpowiedzi. :)
#motoryzacja #audi #a4
  • 14
@bmach: generalnie to te auta praktycznie WSZYSTKIE #!$%@?ły już 750 000km przebiegu, więc zwracaj uwage na wszystko, głównie to przy tych przebiegach zaczynają siadać pompowtryski, dwuas i turbo zaczyna niedomagać. Serio. Te auta w większości już dawno przebiły granicę 500 000km przebiegu. I nie, na 200kkm nie siada dwumas, wtedy jeszcze działa jak fabryka.
@bmach: Jak coś to pytaj bo mam takie tylko z 2004 i quattro no i z racji tego, że jest od 12 lat w rodzince ma przejechane tylko 251k i jest to pewny przebieg ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Generalnie mechanicznie chyba niema żadnych typowych usterek. W moim przez te 12 lat nic grubszego nie było robione, oprócz na bieżąco rzeczy eksploatacyjnych.

Za to z racji tego, że
@bmach szukaj dokładnie ognisk korozji - np. przy kombi obejrzyj dobrze klapę bagażnika (dla a4 B7 to newralgiczne miejsce, nie wiem jak b6) - przy lampkach podświetlenia tablicy i klamce bagażnika, przy belce podłużnej świateł stopu itp. możesz obejrzeć bezpieczniki (czy nie ma jakiś przepalonych - jeżeli są, wymienić na działający i sprawdzić czy od razu się znów nie przepali - może jakieś zwarcie).
Sprawdź wszystkie pierdoły jak lampki, elek. Szyby itl.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@bmach: maglownica, sprawdź poziom płynu wspomagania czy jest w normie. Jak xenony to sprawdź jak świeca, naprawa to koszt rzędu 1200 PLN. Silnik wycieraczek potrafi być kapryśny, wymiana jest trudna bo trzeba dużo rozbierać. Klima - jak się świeci econ to nie daj się nabrać ze to trzeba dobić, zwykle uwalony jest ciśnieniowy przekaźnik koszt ok 300zł bo nie ma zamienników. W środku popatrz na panel klimy i włącznik świateł,
Łatwo
@bmach: przy 400k widać juz zużyty plastik, ale u mnie dwumas nie stuka - chyba, że był robiony.
Zwróć uwagę na przednie błotniki tak jak ci koledzy mówili, mi na obu pojawiają się ogniska rudej. Klapa bagażnika + tylna wycieraczka lubi sobie umrzeć z powodu wilgoci. Zwróć uwagę na wycieki.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@bmach: A i mikrostyki w drzwiach padają. Sprawdź czy wszystkie drzwi się poprawnie otwierają i zamykają, sprawdź szyby czy działa impulsowe sterowanie, światełka w drzwiach czy świecą.