Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Pytanie pewnie zadawana milion razy, więc z góry przepraszam.

Chciałbym zacząć kupować troszeczkę akcji. Myślę przede wszystkim o polskiej giełdzie, ale nie wykluczam też zagranicznych.

Jakie konta maklerskie są w miarę godne polecenia ?

Tak, wiem. Liczę się że stratami, ale mimo wszystko chciałbym spróbować swoich sił ( ͠° ͟ل͜ ͡°)

#gielda #pytanie #inwestycje
  • 8
Konto maklersie w banku gdzie masz rachunek bankowy będzie wystarczające. Ludzie tu polecają ING, ja polece osobiście BOŚ (od 3 lat nie mialem zadnego problemu), z BM mbanku się podś#!$%@?ą, że nie zawsze działa na otwarciu (9 rano), ale generalnie jak nie jesteś osobą, która zarabia na życie na giełdzie, nie robisz DT, to na spokojnie Ci konto maklerskie w banku z kontem wystarczy.
@PolskaCebula007: No wiem, że teraz jest bessa i jeszcze długo będzie, ale mam kilku faworytów, którzy mam nadzieję trochę odbiją po Kolanowirusie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Na razie chciałbym już założyć konto i trochę jeszcze zebrać wiedzy.
Myślę, że skorzystam z rady, żeby to było konto należące do mojego banku (Millenium)
@WitekPLKiller: To jest chyba najbezpieczniejsze, w zależności od tego co będziesz na tej giełdzie robił. Ja mam ING i na standardowym koncie masz 0.3% prowizji ale za konto nie płacisz, jakbyś chciał kupować na górce i sprzedawać w dołku to proponują konto premium z 0.19% prowizji i tylko 10 cebulionów miesięcznie.