Wpis z mikrobloga

#dailyzupka
10/30 - challenge

Witam w dziesiątym dniu challengu! 1/3 już za nami, a dziś kierując się propozycją Mireczka @Kayzan spróbowałem czegoś specjalnego, i tak wiem, że to jest danie instant, a nie zupka, lecz tzw. "kubeczki" są przez wielu stawiane w tej samej kategorii co zupki instant, więc stwierdziłem "czemu nie?". :) Jutro już normalnie wcinam klasyczną zupkę, a następny produkt specjalny pojawi się po kolejnych 10 dniach czyli 20 dnia challengu. ;)

Smak: Puree z boczkiem i cebulką
Producent: Maestro Pro Natura
Produkcja: Made in Poland
Gramatura: 52g
Zawartość: Suszone płatki ziemniaczane, proszek z dodatkami smakowymi oraz kawałki mięsa/warzyw
Cena: 2.09zł
Dostępność: np. #carrefour, #mila
Skład:


Recenzja:
Zacznijmy od zupełnego początku bo przyznać muszę, że już sam proszek z tymi płatkami ziemniaczanymi wygląda na tyle zachęcająco, że nie mogłem sobie pozwolić na zalanie bez uprzedniego spróbowania, no i kurczę trochę soli do tego i można by opróżnić opakowanie na sucho. :p No dobra przechodzimy do gotowego produktu. Pierwsze co rzuciło mi się w oczy to naprawdę genialna gęstość, zalałem nawet trochę ponad wskazania a i tak konsystencja była elegancka. Smakowo na plus na pewno, że nie czuć sztuczności, ani jakichś kwasowości, lecz nie mogłem oprzeć się wrażeniu, że pożałowano tu po prostu przypraw. Czuć coś konkretnego właściwie tylko wtedy gdy trafi nam się kawałek warzywka lub boczku. No ale tak jak wspomniałem prezentuje się to przynajmniej całkiem naturalnie. Martwiłem się co do ilości tego dania, bo już sam kubeczek za ogromny jest jest, a dodatkowo informacja o sugerowanej ilości wody wskazuje na nieco ponad połowę kubeczka. Lecz ku mojemu zdziwieniu, pewnie głównie za sprawą potężnej gęstości, w całkiem zadowalającym stopniu zaspokoiłem głód. W kwestii warzywek i dodatków dużo lepiej niż w zupkach bo mamy tu cebulkę, szczypiorek, pietruszkę i boczek w całkiem przyzwoitej ilości.

Plusy:
+ świetna konsystencja
+ mięsko fajne gumiaste, podobne można trafić w "Gorący Kubek Knorr"
+ dobre nawet na sucho
+ nie czuć sztuczności
+ bez glutaminianu sodu, bez barwników, bez konserwantów

Minusy:
- słabo przyprawione
- sugerowana porcja mogła by być większa

Zawodnik całkiem przyzwoity, choć trzeba podkreślić dupy nie urywa. Nie skreślam, choć nie sądzę też, żebym wrócił. Ocena końcowa: 5/10

Tag do obserwowania/czarnolistowania: #dailyzupka
Pobierz Mergan27 - #dailyzupka 
10/30 - challenge

Witam w dziesiątym dniu challengu! 1/3 ...
źródło: comment_1584126965LbwsbwagOpwOnuu4IRXVGE.jpg
  • 26