Wpis z mikrobloga

Mam najcudowniejszego niebieskiego na świecie, który wspiera moją pasję i dba o to, żebym się ciągle dokształcała ()
Książka bardzo rzeczowa, dużo informacji, tabelki są zrobione przyzwoicie - raczej wolę kolorowe podręczniki bo jestem wzrokowcem (nie ma gorszego podręcznika niż Psychiatria Jaremy, ta ściana tekstu aż boli), ale ten, pomimo braku rycin, jest dla mnie bardzo przystępny. Poruszony praktycznie każdy temat dt. bólu, nie tylko nowotworowy, ale też na intensywnej terapii, w opiece paliatywnej czy w rzadkich przypadkach. Bardzo polecam wszystkim, nie tylko medykom - jak dla mnie czyta się to jak dobrą, beletrystyczną książkę, ale to tylko ja jestem taka spaczona na punkcie medycznych książek :D a przy okazji kupiłam sobie jeszcze "pielęgniarstwo anestezjologiczne i intensywnej opieki" i "angielski medyczny", też mogę się pochwalić jak chcecie :D


#chwalesie #niebieskiepaski #medycyna #lekarze #pielegniarstwo #ratownictwo #ratownikmedyczny
harpiowata - Mam najcudowniejszego niebieskiego na świecie, który wspiera moją pasję ...

źródło: comment_1584102485hxcw9ssDm6zxSdjUzNuBTM.jpg

Pobierz
  • 15
@harpiowata: Uwierz mi, Jarema to bardzo dobra książka przy takiej Intensywnej terapii Rybickiego czy Antybiotykoterapii Dzierżanowskiej. Btw wolałem Jaremę niż obecnego Gałeckiego, przyjemniej mi się czytało opisy niż te bezsensowne tabelki
@Eustachiusz właśnie u mnie Gałecki zapunktował wszystkimi kolorowymi tabelkami, wyraźnymi zmianami rozdziałów, cytatami na początku () Mi to pomaga o wiele bardziej uczyć się. Cegły, które są ścianami tekstu są dla mnie kompletnie nieprzystępne, a nie zakreślam ani nie pisze po książkach, więc tak sobie nie ułatwię nauki. Z podręczników do psychiatrii fajny jest jeszcze ten z crash course - tylko to jest raczej taka
@harpiowata: ciekawe:)

Nie wiedziałem, ze DHC jest samo w sobie i działa na tych, na których nie działa zwykła kodeina.

Trochę śmiechlem, ze tramadol „aż tak nie uzależnia jak silne opio” niby tak, ale biorąc pod uwagę osoby #!$%@? na tagu to trochę ironiczne. Oraz, ze tramal w kroplach daje precyzyjne dawkowanie, owszem racja, daje tez łatwość dorzucania kolejnych dawek( ͡° ͜ʖ ͡°)

Całkiem fajne, dzięki:)