Wpis z mikrobloga

Hej Mirki. Mam pytanie. Posiadam rowerek z mocowaniem centralnym nóżki od roweru. Minus taki że nóżka mi pękła i jej nie mam. Czasem jeżdżę na dłuższe wycieczki z sakwami i potrzebowałbym nóżki która utrzyma sakwy tylne i przednie. Dość ważne bo często nie mogłem zejść z roweru bo nie było gdzie oprzeć. A kłaść na ziemi to też tak średnio. W sklepie polecali nóżkę Jumbo podwójna z udźwigiem do 80kg
https://www.rowerystylowe.pl/p-3319/nozka-dwustronna-ursus-jumbo-do-80-kg
Tylko w sumie jest dość droga. Opłaca się? Czy może inna by starczyła? Zakładam że sakwy z przodu waza koło 10 kg. Te z tyłu może z 20/25 max 30. Rower z 15. Co polecacie
#pytanie #pytaniedoeksperta #rower #podroze #podrozujzwykopem
  • 26
@v1lk do rowerów miejskich. Wiem że holdenerska. Ma trzymać rower z sakwami. Mega irytujące jak. Nie idzie oprzeć rowerka i się przewraca. Zastanawiałem się nad dwoma nóżkami. Z tyłu i na środku. Ale ta powinna dać radę chyba
A na pewno da rady, montowanie dwóch nie ma sensu, tutaj elegancko rower będzie stał. Mam na dole parking rowerowy mogę ci podesłać fotkę, tutaj tylko takich używają () rzadziej idzie spotkać nóżki po środku takoe pojedyncze.
Fajne i solidne, tylko uważaj żeby ci tego jakiś kretyn nie ukradł.
@v1lk też tak myślałem że jakiś debil może ukraść. Najwyżej dam jakiś klej do gwintu albo na śrubę i w ostateczności jak nie daj Boże się kiedyś rozwali to utne gomowka a byle kto mi tego nie odkręci.
@bibsz ta podwójna i tak jest droga. Ale jak będę miał pewność że będzie się dobrze spisywać i to dość długo to jakoś przeboleje. Poprzednia nóżka nawet mimo że wytrzymywała (do czasu) to rower się przewracał i tak jeżeli były sakwy.
@Simfecstio A wydaje mi się że używana to nie będzie miała zad tych minusów, zbierają pewnie rowery z Holandii i rozmontowują na takie części ( ͡º ͜ʖ͡º)

U mnie pod domem jest chyba z 10 rowerów pozostawionych na rozbiórkę przez urząd miasta xD