Wpis z mikrobloga

Ale we mnie niewyobrażalnie gotuje jak widze bylejactwo i olewcze podejście do obecnej sytuacji... dwóch moich kolegów w wieku ok. 25 - rozmawialiśmy na temat coronavirusa i uważają że nie ma co się przejmować i ogólnie luzik bo grypa groźniejsza ( padł typowy tekscik typowego polaga " na raka i grype wiecej osob umiera " , pajacerka z zakupami i zapasami, ogólnie cała ta afera to otoczka wytworzona przez media by postraszyć ludzi wielkimi nagłówkami co wg nich nie ma przełożenia na realia.. no #!$%@?. Zamkneli mordy ze swoim głupim #!$%@? w momencie gdy powiedziałem im ze te zapasy w głównej mierze (nie wszyscy ale dużo osób) ludzie robią żeby się odizolować od spędów bo ryzyko zarażenia wtedy maleje - no ale tak trzeba tłumaczyć przygłupom bo oni mają swoje wizje postapokaliptyczne wyssane z filmów i dla nich jedyny realny problem jaki jawi się w głowie i na co trzeba uważać to brak produktów na półkach sklepowych ale to ze masz kontakt z zarażonymi to tam już pal licho czilerka mordeczko nie widoczny wirusik to go nie ma c nie ?. Ponadto poruszyłem temat, skoro mają tak bardzo w dupie to wszystko to co będzie jak zostanie zarażony jeden z ich rodziców albo inny bliski... we wpisach na mirko widać jak to działa że wiele zgłoszeń telefonicznych po prostu jest olewana na zasadzie " ale to grypa , zostan pan w domu i nie wychodz w razie czego prosze dzownic dalej albo przerzucaja pacjenta pomiedzy placówkami " - nawet jesli by udało się znaleźć wolne łóżko w placówce szpitalnej to co z tego... brak szczepionki, podtrzymywanie organizmu w którym i tak szaleje wirus przy pomocy spiączki klinicznej respiratorów brak bądz zapasy się kończą a przypominam że mamy dopiero pierwsze podrygi wirusa w Polsce mając na uwadze te 44 POTWIERDZONE OSOBY a ile jest nie potwierdzonych (w #!$%@? pewnie) i sytuacja bedzię się dramatycznie pogarszała z doby na dobe a w Polsce jest jedynie 6.9 łóżek na 100 000 mieszkańców co daje 2760 łóżek na oddziałach zakaźnych na te 40 000 000 ludzi i jeszcze dużo łóżek z respiratorami na obecną chwile już są obłożone - ludzie oprzytomnijcie wreszcie bo to nie są jaja....

#koronawirus #coronavirus #koronawirusfakty #polska #2019ncov #ncov2019 #przemyslenia #gownowpis #gorzkiezale #patologiazewsi #patologiazmiasta #rakcontent