Wpis z mikrobloga

Prawda o koronowirusie jest taka że zarażonych w Polsce jest pewnie kilka set a nie 40 pare osób, objawy są identyczne jak przy grypie i czysto hipotetycznie większość tych osób odbębni 7 dni w domu na leczeniu po czym wróci nieświadomie do swoich spraw i obowiązków. :) Testy powinny być dostępne dla każdego niestety prawda jest taka że są dostępne dla prawie nikogo chyba że ktoś rozdmucha sprawę i zainteresują się tym media wtedy taka sprawa jest rozpatrywana od razu - a tak to możecie sobie dzwonić do internisty na infolinie w #!$%@? ludzie to mają.
#koronawirus #polityka #gorzkaprawda #naluzie #medycyna
  • 8
@Reinspired: jestem przekonany, że we wszystkich krajach przypadków jest (dużo) więcej niż oficjalnych danych. Nawet nie dlatego, że ktoś coś ukrywa tylko dlatego, że za mało osób jest badanych. Jestem niemal pewien, że w Polsce "na wolności" biegają tysiące nosicieli
@unikalny3: We Francji prognozuje się, że może być już nawet 100 000 osób chorych. Tego się zatrzymać nie da i tyle. Zarządzanie powinno iść głównie pod kątem zmniejszenia obciążenia służby zdrowia i gospodarki bez bezmyślnych gadek o zwalczeniu choroby.
@Herubin: no powoli niektóre kraje już przechodzą na scenariusz "nie da się powstrzymać rozprzestrzeniania, skupiamy się na ratowaniu tych, których ratować się uda". Scenariusz może i racjonalny ale przerażający wobec braku leku oraz ogólnych braków w zaopatrzeniu służby zdrowia.
Coraz bardziej mam wrażenie że te wszystkie blokady, kontrole itd. to bardziej teatr z aktorami w kombinezonach wystawiany na potrzeby uspokojenia społeczeństwa