Wpis z mikrobloga

Skoro już wszyscy robią zapasy na epidemie to chciałem się z wami podzielić moimi spostrzeżeniami:

1. Byłem sobie w popularnym markecie, czekałem na swoją kolej, starszy Pan nabiera sobie bułek, aż tu nagle zauważyłem że facet gołą ręką, bez foliowych rękawiczek ugniatał po kolei każdą jedną bułkę, nie wiem co sprawdzał, ale na moje pytanie czemu zmacał brudnymi rękoma każdą bułkę obruszył się twierdząc "ja mam czyste ręce" po czym odszedł bez żadnej bułki. Ja też nie kupiłem bułek, może akurat tego dnia Ty kupiłeś te zmacane bułeczki? W każdym bądź razie od tamtego dnia ja nie kupuję bułek xd

2. W mojej dzielnicy jest piekarnia. Każdego dnia po 14 można tam kupić świeże smaczne wypieki. Wchodzimy do piekarni, wita nas sympatyczna starsza Pani. Mówimy że chcemy 1 chleb krajany, Pani bez rękawiczek bierze z regału świeży bochenek chleba, kroi go i pakuje w foliowy worek, a później tymi samymi rękoma bierze od nas gotówkę (brak płatności kartą) i wydaje nam resztę. My wychodzimy a ona bez mycia rąk przekazuje wszystkie wirusy i bakterie, które były na mojej gotówce komuś kto stoi za nami w kolejce na jego bochenek chleba. Smacznego.

3. Jest również u nas sklep spożywczy z działem mięsnym. Przychodząc godzinę przed zamknięciem sklepu po wędlinę Pani przerywa konserwację powierzchni płaskich za pomocą brudnej ściery i wiadra z wodą, nie myjąc rąk pyta z uśmiechem na ustach ile oraz, której szynki pokroić. Smacznego.

Tak więc drogie mirki i mirabelki w obawie o szybkie rozprzestrzenianie się koronawirusa specjalnie założyłem konto na wykopie aby podzielić się z Wami moimi spostrzeżeniami.
Podzielcie się w komentarzach waszymi spostrzeżeniami tego typu!
a na kolejnych zakupach kupuj mądrze!

#koronawirus #chleb #bulki #covid19 #heheszki #polska
  • 5
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pokaczw: polecam zabierać ze sobą mini płyn dezynfekujący i wozić ze sobą w aucie albo mieć przy sobie. Nawet w pracy. To żadna ujma a psikniecie i wytarcie rąk zajmuje kilkanaście sekund