Wpis z mikrobloga

Zysk wypracowuje firma a nie ty.


@Drakii "ty" pracujesz, więc "ty" tworzysz wartość. Firma to konstrukt społeczny, sama z siebie nic nie tworzy.

Ty dostajesz tyle ile wynegocjowałeś w umowie

jak masz wielu złodziei do wyboru, to nie zmienia faktu, że to nadal są złodzieje

@Vickers213: Ja mogę, ale mało kto ma realną możliwość nie bycia okradanym. Trzeba to zmienić
@Tyraxor: Firma to nie żaden konstrukt społeczny tylko prawny. Jeśli mamy usługę jako produkt która wykonuje nawet tylko jedna osoba w firmie, to mimo ze mogłoby się wydawać ze tylko ona pracuje by obsłużyć danego klienta, to dochodzą dodatkowe procesy takie jak marketing, sprzedaż, zarządzanie. Polecam wrócić do szkoły średniej
@tallman: Mogę, ale mało kto ma realną możliwość nie bycia okradanym. Trzeba to zmienić

Firma to nie żaden konstrukt społeczny tylko prawny.


@Vickers213: a prawo istnieje poza ludzkimi ugodami? Jest obiektywnie istniejącym bytem? Czy może konstruktem społecznym? Pisałem żebyś nie myślał, bo ci się coś zagotuje

Jeśli mamy usługę jako produkt która wykonuje nawet tylko jedna osoba w firmie, to mimo ze mogłoby się wydawać ze tylko ona pracuje by
Pobierz T.....r - @tallman: Mogę, ale mało kto ma realną możliwość nie bycia okradanym. Trzeb...
źródło: comment_1583963441LNfyzjiFtjsKWi6F8bg2ml.jpg
Firma to konstrukt społeczny


@Tyraxor: Wszystko czego lewica nie lubi to konstrukt społeczny. xD

Praca jest jednym z wielu czynników które firma potrzebuje do generowania zysków. Równie dobrze dostawca podzespołów może czuć się okradziony bo z dostarczanych produktów firma generuje zysk. Na transakcjach zyskują obie strony niezależnie czy wymiana dotyczy pracownika i pracodawcy czy jednej firmy z drugą. Gdyby wymiana nie była korzystna dla obu stron to by do niej nie
Na transakcjach zyskują obie strony niezależnie czy wymiana dotyczy pracownika i pracodawcy czy jednej firmy z drugą.


@Drakii No chyba że alternatywą jest śmierć z głodu. No cóż, przymus ekonomiczny nie będzie istniał, wystarczy że wsadzisz palce w uszy i będziesz to powtarzał w kółko.