Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Na początku się śmiali, że robiłem zapasy przez ostatnie miesiące. Zamiast niczym Grażyny rzucić się w ostatniej chwili i wykupić 10kg cukru, to ostatnie miesiace przy każdych zakupach kupiłem a to kg mąki, lub jakaś konserwę, a to makaron lub ryż. Uzbierało się tego troszeczkę. Czy wszystko mi się przyda, czy będzie kwarantanna i kryzys wiekszy niż w Chinach? Wątpię i mam nadzieję, że wszystko się uspokoi, ale jestem przygotowany na to by jakiś czas bez dostaw sobie poradzić.
Czy mole zjedzą? Mam nadzieję, że nie; na bieżąco zjadam i uzupełniam zapasy.
Ale przyznać wam się muszę, że gdzieś dzisiaj poczułem odrobinę wewnętrznej satysfakcji, gdy byłem na zakupach i ujrzałem spanikowane społeczeństwo kupujące po 10kg mąki, curku, mleko, itp. - tak, że niektóre półki były puste, a jakaś kobieta kręciła głową, bo mąki nie kupi i nie zrobi nawet kopytek.
Tak więc drodzy, nawet jeżeli kryzysu nie będzie, to nagły skok na sklepy przez spanikowany tłum sprawia, że możecie mieć braki na stołach przez pewien okres.
Ja natomiast jutro myślę zrobic kopytka, z mąką, z moich zapasów.

#covid19 #2019ncov #koronawirus #sarscov2

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: marcel_pijak
  • 14
@AnonimoweMirkoWyznania: Druga sprawa że większość tu obecnych nie wie co to prowadzenie gospodarstwa domowego, co to znaczy odpowiedzialność za rodzinę i dzieci. Większość z nich zna zakupy z kupna zupki chińskiej w żabce czy zamówienia najtańszego kebaba z dowozowem. Dla większości z nich wydanie 200 zł na środki ochrony to jest coś co przekroczy ich budżet. Nie można im się dziwić że smiejąc się z innych próbują wyprzeć swoją bardzo słabą
WykopowyDyrektor: Jak pisałam o tym 10 dni temu to mnie wyśmieli i zwyzywali od foliarzy ;)
https://www.wykop.pl/wpis/47676671/anonimowemirkowyznania-kot-i-ogorek-wielu-z-was-pe/
Ciekawe czy latają teraz po marketach w poszukiwaniu ryżu i srajtaśmy wymieniając się zarazkami z pozostałymi szturmującymi sklepy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@zwei @TestoDepot @Sweet_acc_pr0sa

Pomyliłam się tylko w swoich szacunkach czasowych - sądziłam że mamy jeszcze z miesiąc spokoju.

Zaakceptował: marcel_pijak
Tak, tak, wszyscy umrzemy, tak będzie, apokalipsa XD


@TestoDepot: Dokladnie, mniejszosc z zarazonych umiera (glownie starsi ludzie z innymi problemami zdrowotnymi i slabym organizmem oraz mlodzi np z astmą). To nie jest wirus ktory wybije 75% ludzi. Wiekszosc z zarazonych przechodzi to bezobjawowo i nawet nie wie, ze ma koronawirusa