Wpis z mikrobloga

#programowanie #linux #ubuntu

Hej!
Jakis czas temu zakupilem dodatkowy monitor, natomiast moje Ubuntu zupelnie go nie widzi, na windows wszystko dziala bez zarzutow, oczywiscie google'owalem juz troszke w tym temacie, natomiast nadal nic,
I oto pytanie...czy mial ktos z Was podobny problem, lub ewentualnie chcialby mi sprobowac pomoc?
Z gory dzieki(:
  • 21
@kiseki , co w danej sytuacji mozna zrobic? Reinstalowalem juz z poziomu terminala nowe sterowniki, nawet probowalem uzyc zintegrowanej karty.
@Radaka , Na ubuntu uzywam Intel Corporation HD Graphics 630, gdzies tam przeczytalem, ze zintegrowana karta moze pomoc - niestety nie.
@nieznajomy - Ubuntu 19.10 (zwrot komendy 'lsb_release -a')
@RobertKowalski, problem w tym, ze potrzebuje tego na Ubuntu, na windows mi dziala :D
@Kubens95: masz zainstalowane sterowniki od nvidii ? jak tak to zobacz nvidia-settings i display configuration, jak masz tylko 1 monitor to kliknij w detect displays, jak nie podziała to z roota daj nvidia-xconfig tylko wcześniej zrób backup konfiguracji x org
@Kubens95: To lapek? Podaj model komputera. Jeśli ci nie działa out of the box to możesz mieć jedną z tych dziwnych konfiguracji gdzie za wyjście wideo domyślnie robi nvidia a nie intel co przez nvidię robi problemy pod linuksem.