Wpis z mikrobloga

Cześć,
Chce kupić pierwszy młynek do kawy. Rozważam wyłącznie konstrukcje wyposażone w żarna i nie chcę póki co inwestować więcej niż 100zl. W tym budżecie znalazłem Eldom mk150. Jedyny problem jaki znajduje w necie to z mieli dość grubo nawet najdrobniejszym ustawieniu. Brać ten czy coś innego polecacie?

#kawa
  • 3
Nie opłaca się wydawać stówy na młynek, bo nie dostaniesz niczego, z czego byłbyś zadowolony. Naprawdę lepiej dozbierać do 300 i kupić np. alliexpressowe, ręczne Xoleo (mam i polecam). Nawet jeśli to dozbieranie miałoby zająć Ci pół roku (do tego czasu znajdź sobie palarnię kawy w okolicy, bo np moja ulubiona mieli pod wszystko co zechcę przemysłowym młynem i pakuje w fajne torebki). :)
@Tamtomasz: Może masz rację, ale chyba zbyt rzadko piję kawę w domu, żeby inwestować 300zl. Mógłbym zapłacić nawet więcej, gdybym faktycznie go wykorzystywał. W domu kawę piję rzadziej niż raz na tydzień/dwa.
Do jakiego typu naparu ? Przelew, espresso z ekspressu? Do tego 1 to i harrio skeleton plus wystarczy cena ~100. Do 2 to się nie wypowiem bo chyba nawet nie da rady ;) takim w tym budżecie ....