Wpis z mikrobloga

W moim mieście jeden z mieszkańców wrócił z Włoch i źle się czuł. Poszedł więc do lekarza rodzinnego do przychodni (!) Lekarz powiedział że podejrzewa korona wirusa i że pacjent pilnie musi być zawieziony do Poznania na oddział zakaźny. Co zrobił pacjent? Tak. #!$%@?ł do domu. Więc z domu odbierała go karetka w asyście policji xD

#koronawirus #polska #ludzietodebile
zeta_ - W moim mieście jeden z mieszkańców wrócił z Włoch i źle się czuł. Poszedł wię...

źródło: comment_1583759775yuGtkccM2M6VKoK9IYFdov.jpg

Pobierz
  • 91
robią tak w przypadku korona wirusa?


@zeta_: Oczywiście

Z informacji opublikowanych przez WHO, GIS oraz instytucje sanitarne w innych krajach wynika, że nie ma leku przeciwwirusowego, który zapobiegałby lub leczył COVID-2019. Osoby chore na chorobę wywołaną koronawirusem 2019-nCoV (inaczej SARS-CoV-2) leczone są objawowo, podobnie jak w przypadku infekcji paragrypowych. Podawane są im środki przeciwzapalne, przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, są też odpowiednio nawadniane.


W trudniejszych przypadkach, gdy pojawiają się np. problemy z oddychaniem,
@motokate w przychodniach są izolatki (sam z 2 korzystałem jak byłem chory za dzieciaka, jakaś inhalacje miałem raz napewbo ale nie pamiętam czy to przez szkarlatyne czy przez co) więc trochę argument inwalida
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@zeta_: te zdjęcie już było wykorzystane do innego przypadku. Kierowca który przyjechał z terenu Niemiec do swojego miasta (Chodzież).
@robertx: Nie wiem co taki koleś myśli. Że położy się pod pierzynę, wypije Fervex i będzie gitarka za 2 dni?

@zeta_ może że jak zostanie w szpitalu to zarazi dużo osób które są już chore (są w przychodni)?

Szpitale mają prowizoryczne izolatki więc nie oczekiwałbym cudów w przychodni. A taka karetka to nie zwykła karetka i potrafi po godzinach przyjechać (był już taki przypadek)