Wpis z mikrobloga

@MorsMorris: W Citizen masz Eco-Drive. Zasilany każdym źródłem światła. Dokładny i bezobslugowy.

Orient to automat. Mniej dokładny i jak nie będziesz nosił to przestanie hulac i będziesz ustawiał datę i godzinę na nowo za każdym razem. W pełni nakręcony będzie chodził około 40 godzin

Seiko to poprostu kwarc.

Patrz też na parametry takie jak szkło. W Seiko masz Hardlex czyli utwardzane mineralne. Nie wiem jak jest w pozostałych.

Dodatkowa zaleta Citizen
@MorsMorris: Citizen ma Eco-drive (ładowanie słoneczne), szafirowe szkło (nie rysuje się) i zrobiony jest z tytanu (więc będzie lekki, chociaż może częściej łapać rysy). Seiko chronografy są spoko, ale w tym wypadku Citizen, to lepszy wybór. Orienta brałbym pod uwagę tylko w przypadku zdecydowania się na zegarek mechaniczny, ale jak nie ma parcia, to bierz Citka ;)
@MorsMorris: z tych które podałeś najbardziej podoba mi się citizen ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Orient jest fajny, ale gdybym mógł kupił bym inny model, czas trzyma w miarę dobrze jeżeli korzystam z niego cały czas to raz na 4-6 tygodniu muszę dokręcać mu 2 minuty. Niestety jak zdejmiesz w piątek a założysz w poniedziałek rano czeka Cię niespodzianka i zwykle zatrzyma się ok godziny 12 ( lepiej