Wpis z mikrobloga

Witam. Co zrobić jak zleceniodawca nie chcę podpisać na piśmie wypowiedzenie umowy o współpracę i zachowania poufności? Powiedział, że wystarczy, że go poinformuję mailowo o zakończeniu współpracy, ale wolałbym mieć to na piśmie. List polecony czy mail? Bo w umowie o współpracy mam zapis, że oficjalna forma komunikacja to nasze adresy mailowe.

#prawo #prawopracy #prawnik #dokument
  • 6
@Adams_GA: Właśnie wiele osób poleca taką opcję. Tylko zawsze mnie zastanawia jak udowodnić co zostało wysłane listem poleconym? @Thsa: Czyli mam rozumieć, że wysłanie maila też stanowi niejako dowód, tym bardziej, że wypowiedzenie to czynność jednostronna i nie musi być zgody drugiej strony.
@Roksanos: Jeżeli w umowie macie przyjętą formę komunikacji mailowej, to możesz wysłać wypowiedzenie mailem i będzie to wiążące.

Jeżeli chcesz możesz wysłać to listem poleconym za zwrotnym potwierdzeniem odbioru, nie ma sposobu co zostało wysłane w przesyłce.

Możesz zanieść do pracodawcy żeby potwierdził odbiór wypowiedzenia/zanieść na recepcję i poprosić o potwierdzenie odbioru.

Nadal, wypowiedzenie jest jednostronne, wystarczy, że zostanie dostarczone/wręczone/okazane zleceniodawcy.