Wpis z mikrobloga

#dailyzupka
5/30 - challenge

Piątego dnia zabawy kosztujemy zupkę błyskawiczną z cieszącej się bardzo pozytywnymi opiniami serii "Oyakata". Zupka produkowana jest w Polsce, i co ciekawe pochodzi od dokładnie tego samego producenta co Biedronkowa linia Culineo. Jakby tego było mało oba produkty pochodzą z tego samego zakładu produkcyjnego w Kańkowie. Dzisiejszej recenzji zostanie poddana zupka "Oyakata - Soy Sauce Ramen".

Smak: Soy Sauce
Producent: Ajinomoto
Produkcja: Made in Poland
Gramatura: 83g
Zawartość: Kluski (okrągłe), duża paczka proszku
Cena: 2.99zł
Dostępność: np. Kaufland, Mila
Skład:


Recenzja:
No i w końcu zupka która nie pieści się ze smakiem! Mamy tutaj mocarny, intensywny smak, który jasno daje do zrozumienia, że mamy do czynienia z produktem o smaku sosu sojowego. Słona, z rzekłbym lekko grzybowym posmakiem i kwaśnawym finiszem każdej łyżki. Makaron jest w porządku, ma smak, nie jest to mistrzostwo świata bo jest lekko gumiasty, no i generalnie nie jestem fanem makaronu o tego typu strukturze, którą możemy spotkać też w Amino czy - jak wyżej wspomniałem - braterskim dla Oyakaty Culineo. Z warzywek tylko szczypiorek.

Plusy:
+ wreszcie konkrety, wreszcie intensywny smak!
+ który jest także smaczny
+ kluski okej ale...

Minusy:
- ...są lekko gumiaste
- jedną z głównych wad zupek błyskawicznych jest duża zawartość soli, a tu jest jej jeszcze więcej

Bardzo fajna zupka, którą na pewno zapamiętam i z chęcią do niej wrócę, choć chyba spróbuję podać ją z makaronem od Vifona. Ocena końcowa: 8/10

PS.


Tag do obserwowania/czarnolistowania: #dailyzupka
Mergan27 - #dailyzupka 
5/30 - challenge

Piątego dnia zabawy kosztujemy zupkę bły...

źródło: comment_1583698126XBK8SKFIzzjhnvC02aOLrP.jpg

Pobierz
  • 42
@fwraven: Zawsze możesz po prostu zaobserwować tag i włączyć powiadomienia. A jeśli wolisz wołanie to najwygodniej będzie jeśli będziesz dawał plusa, bo wołam przez Mirkolisty.