Wpis z mikrobloga

@Kjedne:
No właśnie obchodzi i w tym problem, że to nie Ty czy ja stoję na czele UE.

A Turcja nie bierze za nich odpowiedzialności, skoro legalnie przekraczają turecką granicę to powinni móc wrócić, a mają zamkniętą drogę.
Turcja wie że Grecja ich nie wpuszcza. Przecież to jest jawne łamanie praw człowieka, celowe narażanie życia tych ludzi przez tureckie władze, szantaż w celu wymuszenia poparcia do ich agresji militarnej na Syrię.
  • Odpowiedz
@Formbi:
Nie odpowiedziałeś na moje pytanie, tak jak się spodziewałem. Postaraj się teraz odpowiedzieć.
Czy jesteś za przyjmowaniem "uchodźców" z Turcji a jeżeli tak to w jakiej ilości.
2 odpowiedzi
Nie
Tak (tutaj napisz ilu)
  • Odpowiedz
@Kjedne:
Ale jak jest premierem i to jest stanowisko premiera Finlandii, podobne do stanowiska wielu neuropków.
Więc chce uzyskać konkretne informacje, a teraz wszyscy się wykręcają albo unikają odpowiedzi.
  • Odpowiedz
@wypok312: ale prawda jest taka że w UE w tym momencie nie ma rządu ktory spełniałby dwa warunki:
- rząd popiera przyjmowanie
- koalicja rządząca składa się wyłącznie z partii ktore popierają taka politykę

Nawet w Finlandii Partia Centrum jest zapewne przeciw więc Pani premier zostanie utemperowana.

Może wyjątek to Dania ale ALDE chce też pilnowania granic a Radikale Venstre należy do ALDE
  • Odpowiedz
@Kjedne:
A w rzeczywistości, w praktyce, nie upilnują tych "azylantów" którzy dostali albo dostaną się do Grecji a potem rozlezą się po Europie, bo Turcja nie zakręci kurka chyba że dostanie łapówkę i wsparcie dyplomatyczne w sprawie Syrii.

Więc Europa da dupy po całości z imigrantami albo da dupy Turcji, bo nie ma nikogo poza Grekami kto by te pontony odholował poza greckie wody terytorialne, a "wspólne", "unijne" siły frontexu tylko
  • Odpowiedz
@Kjedne:
Taka prawda.
Grecja sama nie zatrzyma imigrantów, inni będą jej przeszkadzać, tak jak NGO, duński frontex czy premier Finlandii a na koniec UE zrobi laske Erdoganowi żeby przestał.
  • Odpowiedz
@lewackie_japko dziwnym trafem, gdy odpowiadał na pytania w radarze poglądów to wyszedł mu idealnie centrysta. #!$%@? jakim dzbanem musi być każdy skrajny lewak, czy prawak, że po każdym choćby najmniejszym głosie krytyki wrzuca kogoś takiego do jednego worka ze swoimi przeciwnikami ()
  • Odpowiedz
@KozakCzerwony: Ale co to ma do rzeczy co sobie wyklikał w jakimś teście? :D Przecież mówimy o jego kanale i o tym jakie treści tam przekazuje, a są to typowe treści prawicowo-populistyczne. Że czasem zrobi filmik bez kłamstw albo sam siebie określi jako ostoję rozumu i oświeconego centryzmu to nic nie zmienia.
  • Odpowiedz
@lewackie_japko: Z częścią materiałów WI się zapoznałem (nie ze wszystkimi) i nie widziałem w nich nic złego, merytoryczne i bezstronne przedstawienie tematu. Nie oglądałem jednak wszystkich, więc może w tych nieoglądniętych mnie coś ominęło. Dużo ludzi na niego najeżdża, ale nikt nie przytacza konkretów. W sumie chciałbym od kogoś w końcu poznać te konkrety, ale Ty w tym wpisie po prostu po nim ciśniesz klasycznym ad personam. Mógłbyś w jakiś sensowny
  • Odpowiedz
@lewackie_japko: #!$%@? jeżeli wam przeszkadza typ, który maksymalnie wygładza przekaz, stara się pokazywać zagadnienia na różne sposoby, stara się dyskutować na różne tematy ze wszystkimi to was się powinno...skierowac do miejsca odosobnienia.
  • Odpowiedz