Wpis z mikrobloga

@lewackie_japko:
Wcale nie inwazja cywilizowanej hordy żeńskich inżynierek i ich potomstwa które zgubiło wszystkie swoje dokumenty tożsamości i wcale nie próbuje nielegalnie szturmować granicy.
To nie są imigranci, imigranci nie szturmują granic bez dokumentów i nie walczą ze służbami porządkowymi.

I jaki masz plan na nich? Przyjąć wszystkich? Bo chętnych jest kilkadziesiąt do kilkuset milionów.

Bardzo mnie interesuje jaki lewackie japko masz plan na humanitarne "zagospodarowanie" tej biomasy.

Każdego z nich
  • Odpowiedz
@Formbi:
Ja się pytam skąd kasa na nich.
Bo chętnych na europejski socjal jest pół Afryki i Bliskiego Wschodu albo i więcej.
Więcej ludzi niż w Europie żyje.
  • Odpowiedz
@Formbi:
Może po prostu dodrukujemy Euro i zrzucimy im samolotami w ramach pomocy humanitarnej?
Brzemię białego człowieka, trzeba uratować świat. Wszystkich w Europie nie pomieścimy, jakieś kilkaset milionów max, reszcie będzie trzeba wozić pieniądze ciężarówkami albo zrzucać samolotami żeby nie byli pokrzywdzeni.
A no i jeszcze trzeba będzie opłacić prostytutki dla tych którzy nie dostaną się do Europy bo fizycznie zabraknie miejsca.
  • Odpowiedz
@Kjedne:
Mam gdzieś sceptycyzm i uchodźców, pytam o pieniądze, o mechanizm i wydolność systemu.
Nie rozumiem tej retoryki. Pomagamy bo "tak trzeba", no dobrze, ale zasoby są ograniczone.
Więc jaka to jest liczba, 10 milionów, 20 milionów, 30 milionów? A potem co, zamkniesz granicę?
Przestaniesz "procedować" wnioski azylowe i przyjmować uchodźców? Nie widzę jaki jest zamysł i cel końcowy. To nie ma żadnego sensu.
  • Odpowiedz
@Kjedne:
#!$%@? tam z zakolakiem i BTW to nie on wymyślił aluzję do starożytnej Grecji tylko 4chan/pol/
Zakolak to zgodnie z oczekiwaniami /pol/ podłapał. Tak samo jak cała reszta.
  • Odpowiedz
@wypok312: powinniśmy przyjmować uchodźców którzy są bezpośrednio zagrożeni tak jak przyjmowalismy Ukraińców i Czeczenów

Nie ma natomiast żadnego powodu zeby przyjmować Afganczykow i Etiopczykow.
Państwa biedne ze względu na swoje prawo do rozwoju i tak są szczególnie traktowane np. przez WTO. Nie ma więc żadnego powodu zeby ich przyjmować jako uchodźców bo znikąd nieuchodzą.
  • Odpowiedz
@Kjedne:
Jak ocenisz która z kilkudziesięciu tysięcy osób bez dokumentów jest "zagrożona" i co to w ogóle znaczy? Każdy z nich powie że jest zagrożony i ucieka przed wojną w Syrii, albo coś podobnego. A dokumenty zgubił.
  • Odpowiedz
@wypok312: bardzo prosto xd

W Turcji nic im nie grozi więc nieważny jest kraj pochodzenia tylko aktualne położenie.

Jeżeli już się upierać przy kraju pochodzenia to większość państw ma odpowiednio położone wyspy zeby ich tam trzymać podczas weryfikacji
  • Odpowiedz
@Kjedne:
Turcja przepuszcza ich tylko w jedną stronę, strzela do nich gazem jak próbują wracać.
Zostawisz kilkadziesiąt tysięcy głodujących ludzi pomiędzy granicami? Pytam o obecne realia.
Specjalnie uszkadzają swoje pontony, wyrzucają dokumenty a potem taki duński kapitan z FRONTEXU eskortuje/zabiera ich bezpiecznie na greckie wybrzeże.
I co dalej, gdzie ich deportujesz? Kto im da żreć i dach nad głową? Kto ich upilnuje?
  • Odpowiedz
@Formbi:
No to na ile milionów uchodźców Ty byś się zgodził Formbi? Powiedzmy że od Ciebie zależy ile ich tu wpuszczamy.
Pytam teraz poważnie, odpowiedz wprost.
  • Odpowiedz
@wypok312: A co to Europę obchodzi co sie dzieje z ludzkami na terenie innego kraju.

Jak wypłyne na Wisłę w pontonie a potem go przedziurawie to żaden


duński oficer ()
po mnie nieprzyplynie


Jeżeli Turcja zle traktuje osoby ktore powinna traktować jak swoich obywateli to należy obłożyć ja sankcjami. Siła Europy to siła jej gospodarki, jak Turcja nie będzie eksportować swoich śmieci do UE
  • Odpowiedz
@wypok312: nie zapominając ze jakby bylo trzeba to zwlaszcza Francja i UK dysponują tez siłą militarną a interwencje humanitarne to coś w czym zawsze Zachód byl dobry
  • Odpowiedz
@wypok312: jak dla mnie ta megamigracja jest w dużej mierze organizowana przez burżuazję aby mieć tanią siła roboczą i aby pozbawić robotników prawa głosu (bo imigranci za bardzo go nie mają)
  • Odpowiedz