Wpis z mikrobloga

Z nudów oglądam sobie polskie te kamerki drogowe, i z racji iż w polsce nie jeżdżę już w #!$%@? i tak ze 4 lata widzę pewną zawziętość kierowców.
Oczywiście są sytuacje których nie da się uniknąć (idiota na podwójnej leci na czołówkę), ale są sytuacje (najczęściej ronda, albo dwupasmówka) na których widać że zaraz ten drugi kierowca popełni błąd i można uniknąć kolizji, zderzenia etc, po prostu delikatnie zahamowując, jednak nie.
Jednak nie ustąpię pierwszeństwa, bo nie muszę, bo to JA, JA MAM RACJĘ, i MNIE, MNIE SIĘ NALEŻY.
I wszystko spoko, ta osoba ma rację (wg. przepisów), ale czy warto dla poczucia posiadania racji stracić paręnaście godzin załatwiania, bawienia się z ubezpieczycielem, wożenia auta po warsztatach etc.?
#polskiedrogi #jakjezdzic #gownowpis
  • 13
  • Odpowiedz
@sadfasfgags432raf: tak właściwie to ta osoba nie ma racji, bo jeśli masz możliwość uniknięcia kolizji, jesteś zobowiązany to zrobić. Jeśli udowodnią ci, że miałeś taką możliwość, a tego nie zrobiłeś, druga osoba będzie ukarana np. za nieustąpienie pierwszeństwa, a ty za spowodowanie kolizji.
  • Odpowiedz
@sadfasfgags432raf: To raczej zwykły błąd poznawczy. Ci, którzy unikają niebezpiecznych sytuacji nie będą wysyłać nagrań do tego typu kompilacji. Jest kilku frustratów - na niektórych "kompilacjach" około połowa nagrań pochodzi z tego samego pojazdu. Jakby nie patrzeć, to prawie czterdziestomilionowy kraj, i po prostu trafi się sporo tego typu osobników.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sadfasfgags432raf: tak właściwie to ta osoba nie ma racji, bo jeśli masz możliwość uniknięcia kolizji, jesteś zobowiązany to zrobić. Jeśli udowodnią ci, że miałeś taką możliwość, a tego nie zrobiłeś, druga osoba będzie ukarana np. za nieustąpienie pierwszeństwa, a ty za spowodowanie kolizji.

@TinkerCob: bzdury piszesz. W praktyce mart współwiny nie spotyka się zbyt często, poza tym prawie każdej kolizji da się uniknąć, tylko ciekawe jak Ci to udowodnią.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sadfasfgags432raf: To raczej zwykły błąd poznawczy. Ci, którzy unikają niebezpiecznych sytuacji nie będą wysyłać nagrań do tego typu kompilacji. Jest kilku frustratów - na niektórych "kompilacjach" około połowa nagrań pochodzi z tego samego pojazdu. Jakby nie patrzeć, to prawie czterdziestomilionowy kraj, i po prostu trafi się sporo tego typu osobników.

@GaiusBaltar: u niektórych widać polowanie na stłuczkę, czajenie się w martwej strefie tam gdzie ludzie często zmieniają pas, nie reagowanie
  • Odpowiedz
@HetmanPolnyKoronny: tak, ale czasem do doprowadzenia do stłuczki nie trzeba nawet przyspieszać, wystarczy nie hamować albo robić to symbolicznie. Chodzi mi o to, że nie zawsze osoba, która popełniła błąd jest rzeczywiście winna kolizji, co widać na tych nagraniach "poszkodowanych', o czym mówi OP.
  • Odpowiedz
u niektórych widać polowanie na stłuczkę, czajenie się w martwej strefie tam gdzie ludzie często zmieniają pas, nie reagowanie gdy ktoś wjeżdża na ich pas i podobne zachowania.


@HetmanPolnyKoronny: A i owszem. Domyślam się, że to zwykli sfrustrowani ludzie, którzy być może liczą na 800zł za obcierkę z OC.

Oni całkiem dobrze przewidują zachowania innych, tylko nie wykorzystują tego aby uniknąć kolizji, a aby ją spowodować.

Pamiętam, że raz w Krakowie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@HetmanPolnyKoronny: tak, ale czasem do doprowadzenia do stłuczki nie trzeba nawet przyspieszać, wystarczy nie hamować albo robić to symbolicznie. Chodzi mi o to, że nie zawsze osoba, która popełniła błąd jest rzeczywiście winna kolizji, co widać na tych nagraniach "poszkodowanych', o czym mówi OP.

@TinkerCob: ok tylko jak udowodnisz, że ktoś robił to celowo? W twoim poprzednim przykładzie już właściwie nie bardzo można mówić o wymuszeniu skoro nagrała to kamera
  • Odpowiedz
@HetmanPolnyKoronny: masz rację, dlatego napisałem w pierwszym poście "jeśli udowodnią ci". To nie musi być, łatwe, ale nie jest niemożliwe. Są nagrania z kamer, ślady hamowania lub ich brak, wysokość na jakiej powstały uszkodzenia. Da się określić, czy serio próbowałeś hamować, czy tylko udawałeś. Tylko służbom musi chcieć się chcieć.
  • Odpowiedz