Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 110
Wróciłem w zeszła sobotę z Hiszpanii. Na lotnisku zero kontroli w obie strony, nic. Wracam do domu a tu szpital, młody chory #rozowypasek chory. Przyleciałem zdrowy. W czwartek idę do lekarza bo mnie gardło boli i Pani pyta czy byłem gdzieś za granicą. Wyszło, że byłem więc musi zawiadomić sanepid. Telefon z sanepidu i info żebym ograniczył kontakt z innymi osobami i nie chodził do pracy. Pytam a co z żoną, która chodzi do pracy oraz córką, która chodzi do szkoły. One nie muszą. Mam mierzyć sobie temperature do 14 marca bo wróciłem 1 i informować sanepid. Mówię do pani, że najlepiej jak maja jakiekolwiek podejrzenia do zrobić test, ale otrzymałem odpowiedź że taksie nie da. Czyli w myśl zasady a może się uda, może pan nie jest chory i tylko stracimy kasę na test. #koronawirus
Pobierz kari77 - Wróciłem w zeszła sobotę z Hiszpanii. Na lotnisku zero kontroli w obie stron...
źródło: comment_1583578648QmtNcIn3riBWSHmf8eE1uG.jpg
  • 37
@kari77: tu masz conieco na temat:

PAP: Jak wygląda diagnostyka pacjentów z podejrzeniem zakażenia koronawirusem? Na czym polega badanie? Jaki materiał poddaje się analizie w laboratorium?


Rafał Gierczyński: Materiał badań jest adekwatny do stanu klinicznego pacjenta, a jego rodzaj wpływa na uzyskane wyniki analityczne. Dlatego u osób, które nie mają objawów choroby, materiał, który najczęściej dostajemy, to wymaz z nosogardzieli. Trzeba jednak zaznaczyć, że taki materiał bywa trudny do wykrycia wirusa,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@sidhe: ok, ale wydaje mi się że takie zapobieganie CH...ja daję. Ja w tym czasie od powrotu do bólu gardła miałem kontakt z wieloma osobami i co mam teraz ich zapamiętać, wskazać w razie w?
Ja w tym czasie od powrotu do bólu gardła miałem kontakt z wieloma osobami i co mam teraz ich zapamiętać, wskazać w razie w?


@kari77:
niestety tak. ograniczaj kontakty, noś i zmieniaj co okreslony czas maskę, jeśli musisz mieć kontakt z innymi. po to one są
Mimo wszystko uważam że jak jest podejrzenie to jakieś testy powinny być


@kari77:
Nie ma takich, które ci ujawnią już, zaraz. Wirus musi się namnożyć, pobudzić organizm do produkcji przeciwciał, by być wykrywalnym po prostu. Na wczesnym etapie zakażenia to marnowanie czasu i materiału badawczego.
a co z osobami z którymi miała kontakt żona i córka??


@kari77:
to samo co ty.
siedzieć w chacie, nie roznosić, czekać, skoro istnieje podejrzenie.
Jak już koniecznie musi iść do ludzi, maska obowiązkowa.
@kari77: Bo to nie jest tak że osoba zarażona od samego początku zaraża innych. Potrzeba trochę czasu zanim wirus zreplikuje się do tego stopnia aż będzie miał wyrzuty poza organizm.
Jak to może wyglądać:
Jeżeli miałbyś wirusa to zarazisz żonę na 2 dni przed gorączką, podczas której pewnie żona dostanie zakaz wychodzenia z domu. Żona będzie zarażać dopiero po kilku dniach, więc raczej będzie w kwarantannie zanim zacznie zarażać.