Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 34
Wynajmuje mieszkanie sama, od jakiegoś czasu zastanawiam się nad kupnem mieszkania, skoro i tak płacę co miesiąc wynajem. Byłam w moim banku i przy kredycie 200000 na 20 lat spłacam ok 295000. Czy to dużo, mało? Czy szukać może jeszcze w innych bankach? #kredythipoteczny
  • 102
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Chmielciu: To normalne, ja tez spłacam prawie 50% więcej niż wziąłem. Spójrz bardziej na koszta ukryte, np. prowizja na wstępie, czy musi być wykupione jakieś konkretne ubezpieczenie, czy nie ma prowizji od nadpłaty, czy nie musisz czegoś dokupić w tym banku (np płatne konto/karta) etc.
  • Odpowiedz
Zadbaj o historię BIK - spłać wszystkie karty, raty itp. Jak nie masz zadnych rat to weź coś na pol roku i spłać terminowo albo wcześniej.


@krave: Bank ma w dupie raty za pińcet złotych o ile nie było opóźnień. Także sto drobnych rat czy brak historii kredytowej jest dla banku warte praktycznie tyle samo. Warto spłacić raty tylko po to, by zwiększyć zdolność kredytową.

@Ogau: Nie, nie
  • Odpowiedz
  • 2
@krave: doradca jest w stanie wywalczyć trochę lepszą ofertę niż dostaniesz sama od nich. Nie trzeba mieć historii kredytowej, ważne, aby mieć stały dochód. Doradca obliczy Ci kredyt z ubezpieczeniami, kosztami ukrytymi, kiedy bank Ci ich nie poda. W tej chwili to chyba Santander i ING mają dobre oferty.
  • Odpowiedz
  • 8
@Chmielciu 1. Idz do niezaleznego doradcy, oni potem dostaja prowizje od banku, Ty nic nie placisz.
2. Doradca powinien przedstawic oferty, potem przy staraniu sie o kredyt i tak warto zlozyc wniosek do 2-3 bankow
3. Jest sporo papierologii, w tym ubezpieczenia wymagane przez bank. Banki oferuja takie produkty, ale z reguly sa gorsze od ofert z ubezpieczalni a czasem i drozsze - doradca powinien Ci polecic cos sensownego albo o wiele tanszego
4. Raty stale sa np. na 5 lat z reguly i marza jest wieksza niz przy zmiennych. Warto przeliczyc
5. Patrz na koszta poczatkowe, czesciej lepiej wychodzi 0 kosztow, niz troche nizsza rata ale 20.000 na jakies bzdety.
6. Obsluga nadplat, najlepiej za
  • Odpowiedz
@krave: to miałaś do czynienia z jakimiś dzbanami. Przy kredycie hipotecznym liczy się wkład własny, obecne zarobki i ewentualnie branża w jakiej się pracuje. Żaden kredyt na mikrofale czy żelazko nie ma wpływu na taki kredyt
  • Odpowiedz
@krave Kiedy to było? Żaden bank i żaden doradca o to mnie nie prosił. We wniosku do banku uzupełnia się obecnie posiadane obciążenia, ale to po to, żeby wyliczyć zdolność kredytową a nie, żeby sprawdzić historię zakupów.
  • Odpowiedz