Wpis z mikrobloga

@sEB-q: Mnie udało się nawet przeczytać jego książkę. Szanuję to co zrobił, żaden inny postkomunistyczny kraj nie rozwinął się po upadku ZSRR w takim stopniu jak Polska, a tylko on miał jaja, by wybrać opcję zero. Nawet takie zjawiska jak uwłaszczenie nomenklatury były tego warte. A ty dalej wiedza z memów rozumiem?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 31
@sEB-q: Mnie udało się nawet przeczytać jego książkę. Szanuję to co zrobił, żaden inny postkomunistyczny kraj nie rozwinął się po upadku ZSRR w takim stopniu jak Polska, a tylko on miał jaja, by wybrać opcję zero. Nawet takie zjawiska jak uwłaszczenie nomenklatury były tego warte. A ty dalej wiedza z memów rozumiem?

@niepodszywamsiepodbiauka: a opisał o przetraceniu kręgosłupa polskiej przedsiębiorczości? Ustawieniu na sztywno złotówki do dolara przy inflacji
  • Odpowiedz
  • 0
@niepodszywamsiepodbiauka

żaden inny postkomunistyczny kraj nie rozwinął się po upadku ZSRR w takim stopniu jak Polska


Co xDDD Czechy choćby to już nas odsadziły, a reszta krajów typu Węgry, Estonia, Słowacja są na takim samym poziomie
  • Odpowiedz
I dotowaniu obcego ogromnego kapitału, które trwa do dziś?


@piter259: weź mi wytłumacz co oznacza ten bełkot, chciałem się pośmiać więc z chęcią poczytam twoje ekonomiczne wywody.
  • Odpowiedz
@ochar: @QHiN: Kraje jak Estonia, Litwa czy Łotwa wzorowały swoje reformy na reformach Polski, Węgry były 30 lat temu bliżej poziomu Niemiec niż Polski pod względem gospodarczym, podobnie Czechy.
  • Odpowiedz
Mnie udało się nawet przeczytać jego książkę. Szanuję to co zrobił, żaden inny postkomunistyczny kraj nie rozwinął się po upadku ZSRR w takim stopniu jak Polska, a tylko on miał jaja, by wybrać opcję zero. Nawet takie zjawiska jak uwłaszczenie nomenklatury były tego warte. A ty dalej wiedza z memów rozumiem?


@niepodszywamsiepodbiauka: tyle, że on nas rozwinął w stronę bycia podwykonawcami dla zachodu.

Przez pewien czas wręcz szkodził polskim firmom,
  • Odpowiedz
Szanowne Wykopki nie pamiętają co to była hiperinflacja i że właśnie dzięki Balcerowiczowi wyszliśmy na prostą zamiast skończyć jak Wenezuela ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
I dotowaniu obcego ogromnego kapitału, które trwa do dziś?


@piter259: weź mi wytłumacz co oznacza ten bełkot, chciałem się pośmiać więc z chęcią poczytam twoje ekonomiczne wywody.

@fledgeling: oglądaj śmieszne obrazki i scroluj dalej
  • Odpowiedz
Mnie udało się nawet przeczytać jego książkę. Szanuję to co zrobił, żaden inny postkomunistyczny kraj nie rozwinął się po upadku ZSRR w takim stopniu jak Polska

@niepodszywamsiepodbiauka:
To nie jest prawda. Słowenia jest tu przykładem.

"
– Nie w podobnej skali co Polska. Przyjęły znacznie łagodniejszy model transformacji. W Czechach, Słowenii, na Węgrzech stopa bezrobocia była średnio o połowę mniejsza niż u nas i znacznie mniejszy był też obszar biedy. W tych krajach, a także na Słowacji, jeszcze obecnie dochodowe nierówności (mierzone wskaźnikiem Giniego) nie przekraczają tych, jakie Polska miała przed rokiem 1989! Słowacja ma wysokie bezrobocie, ale nierówności i zakres biedy – znacznie mniejsze. Słowenia zaś, mimo nacisków, nie przyjęła szokowej recepty dzięki temu, że odpowiednik Balcerowicza, wicepremier Jose Mencinger, podał się
  • Odpowiedz