Wpis z mikrobloga

Szukam uchwytów do montażu natynkowego skrętki. Jej grubość to 7,2mm. Ważne, żeby to się trzymało solidnie ściany, więc te na gwoździe odpadają, bo zaraz ktoś to wyrwie. Muszą być złapane na wkręty.
Znalazłem coś takiego: UM-16 firmy elektroplast. Byłoby idealne, gdyby nie to, że to do kabla o maksymalnej grubości 16mm. Minimalnej co prawda nie znalazłem, ale ponad 2x mniejszy na 99% nie przejdzie.

Kojarzy ktoś coś takiego?

#kiciochpyta #siecikomputerowe #sieci #informatyka #elektryka odważnie, ale może #budownictwo i #budowlanka, może się ktoś z Was z tym spotkał podczas prac.
Pobierz ArekJ - Szukam uchwytów do montażu natynkowego skrętki. Jej grubość to 7,2mm. Ważne, ...
źródło: comment_1583518116fWDZpRAK6jW4IWToVo4KS8.jpg
  • 19
@defoxe: @marek-sisey-tymoszczuk: całą instalację elektryczną tak ma puszczoną i musi się to ze sobą zgrać.

Znalazłem takie: https://www.rum-lux.pl/pl/p/Uchwyt-na-kable-4-12-mm-UM-16-czarnybialy-zacisk-na-przewody/993
Działa w zakresie 4-12 mm, więc powinno być ok - skrętka będzie miała 7,2. Ma tylko spory minus w porównaniu do tego ze zdjęcia, że nie ma "łącznika" do paru obok siebie. Te ze zdjęcia w sumie cholera wie czy nie podejdą bo są DO 16 mm, ale nie wiadomo jakie jest
@brohu: myślałem nad tym, ale to by brzydko wyglądało (kabel czarny, elektryka kabel też czarny i jego uchwyty też czarne). Po długich poszukiwaniach znalazłem coś takiego: https://allegro.pl/oferta/uchwyt-do-przewodu-kabla-w-oplocie-czarny-100szt-7440008637
Drogie jak diabli, ale użyje tego tylko na ścianach, a na suficie tymi takimi plastikowymi kołkami to zamocuje. Powinno jakoś wyglądać.
Pobierz ArekJ - @brohu: myślałem nad tym, ale to by brzydko wyglądało (kabel czarny, elektryk...
źródło: comment_1583522622go4iG90Qsa8qN6qFzwAixX.jpg
@korni007 co? Obstawiam że gościu ma styl loft/industrial, kable pod kolor po ścianie, włączniki natynkowe po 100 euro sztuka i chce mieć tak samo ładnie głupią skrętkę a Ty mu jebniesz chamską plastikową rurkę "bo tak się robi"? To nie jest garaż.

@ArekJ jeszcze coś takiego znalazłem:
https://centrumaudio.pl/opaski-uchwyty-przepusty-kabli/460-hollywood-cc-4-uchwyt-przewodow.html

Jakiej kategorii kładziesz tę skrętkę? W sumie to żelowany kabel jest na tyle sztywny że nie będzie dyndać, jest grubszy no i czarny.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@hitherto: w końcu ktoś zrozumiał problem ( ͡° ͜ʖ ͡°) dzięki.
Kładę kategorie 6, kabel zewnętrzny bo czarny. Planowałem bez żelu, ale może to nie jest zły pomysł.
Dzięki za link. :) Poszukam jeszcze w weekend alternatyw i w poniedziałek będziemy wybierać.
@hitherto kwii #!$%@?ło ludzi od tego dobrobytu XD typek by mógł w chlewiku mieszkać styl w środku podobny XD czarna skrętka jest do znalezienia bo zazwyczaj jak robią chalupe w takim stylu to na czarno.

@ArekJ wkrec w sufit wkręta i skrętke opaska zaciskowa daj do niego. Najszybciej i najładniej XD