Wpis z mikrobloga

Czy gdyby technologia protetyki osiągnęłaby tak zaawansowany poziom jak np. w #deusex albo #cyberpunk2020 / #cyberpunk2077, to bylibyście skłonni (oczywiście biorąc pod uwagę, że tego typu usługa byłaby legalna, a wy macie wszystkie kończyny, nie jesteście niewidomi, głusi itp.) "wymienić" którąś część waszego ciała na cybernetyczną? Nogi żeby być wyższym (tu z dedykacją dla pewnego tagu ( ͡° ͜ʖ ͡°)), ręce, żeby być silniejszym, oczy, żeby lepiej widzieć, wszczepić jakiś implant w mózg itp. Dodatkowo załóżmy, że te implanty są powszechnie dostępne i kosztują na tyle, że zwykły obywatel, trochę oszczędzając, może sobie na nie pozwolić. Ewentualnie pewną niedogodnością mogłaby być potrzeba kupowania i brania leków przeciw odrzutom jak w Deus Exach. A nawet więcej - czy bylibyście w stanie pozwolić na przeniesienie całego waszego mózgu/układu nerwowego do zaawansowanego robota/egzoszkieletu, pozbywając się ciała?

#cyberpunk #scifi #technologia #transhumanizm #rozkminy #sciencefiction #filozofia #etyka #psychologia #przemyslenia
  • 10
  • Odpowiedz
@MemeFairy: Przeniesienie umysłu do robota jakoś do mnie nie trafia w ogóle. To chyba podobny problem jak z teleportacją rozumianą w sposób transmisji danych i tworzenia nowego obiektu w miejscu docelowym. Oryginalne ciało musiałoby być niszczone, a nowe materializowałoby się w oddalonym miejscu. Na tę chwilę nie wyobrażam sobie tego, nie przekonuje mnie to.
Przecież gdyby po transferze mózgu do robota, ciało nie zostało jednak zniszczone to byłyby dwie podobne
  • Odpowiedz
a wy macie wszystkie kończyny, nie jesteście niewidomi, głusi itp.) "wymienić" którąś część waszego ciała na cybernetyczną? Nogi żeby być wyższym (tu z dedykacją dla pewnego tagu ( ͡° ͜ʖ ͡°)), ręce, żeby być silniejszym, oczy, żeby lepiej widzieć, wszczepić jakiś implant w mózg itp


@MemeFairy: a po jaką cholerę? Jak sobie myślę, że za 30-40 lat czekać mnie będzie jakaś operacja, i że będą mnie
  • Odpowiedz
Ciekawy byłby film s-f poruszający ten temat i konsekwencje dla Ziemi wynikające z masowych "transferów". W końcu zbrakłoby zasobów i chyba sensu rozmnażania, skoro można zduplikować cyfrowy mózg, zmutować go nieco i nazwać potomstwem.


@moooka:

Jak przenosisz umysł do robota, to już nie potrzebujesz żyć na planecie, masz cały wszechświat do
  • Odpowiedz