Wpis z mikrobloga

#mikrokoksy powiedzcie mi czy dobrze rozumuję, bo mnie to męczy. supersquats to jest program typowo na hipertrofię i z tego co ludzie piszą nie będzie on miał wpływu na 1rm, ale jeśli zbuduję tyle mięcha, to czy czasem wtedy progresja na 1rm nie będzie #!$%@?ła jak szalona przez jakiś czas jak przejdę na program typowo siłowy?
  • 6
@Kasahara: no to mnie zaskoczyłeś, bo o smolov słyszałem same pozytywne opinie. co w takim razie polecałbyś robić po ss/sl/gslp czy jakimkolwiek innym programie dla nowociot? czuję że powoli zbliżam sie do końca progresji liniowej i chciałem wymyślić co dalej. wszyscy dookoła mówią że trzeba zwiększać objętość treningową, dlatego super squats wydawało się całkiem sensowne
@g1venchy:

Zależy od Twojego stopnia zaawansowania. Jeśli początkujący to jakakolwiek progresja liniowa, nie ma znaczenia jaka czy to GSLP/SS/SL tylko rozbudowana o dodatkowe akcesoria i izolacje. Jeśli któryś raz palisz dany plan liniowy to zazwyczaj najłatwiej dodać objętość w sposób, który napisałem. Przecież nie trzeba tej objętości zwiększać bojami i ich grindem. Ja siadam 250 kg, i obecnie robię 3 serie siadów w tygodniu (z czego 2 rozgrzewkowo) i nadal progresuje.