Wpis z mikrobloga

We Włoszech do tej pory jest 562 przypadków zakończonej choroby. 414 (74%) to przypadki wyzdrowienia, 148 (26%) to przypadki śmierci. Nie oznacza to jeszcze tego, że co czwarta osoba we Włoszech umiera. Nie wiemy ile osób zostało zarażonych w rzeczywistości. Przecież nie każdy przypadek został zdiagnozowany, zaś tępo rozprzestrzeniania się wirusa w tym kraju jest ogromne i wymknęło się już spod kontroli. Tylko dzisiaj wykryto tam 769 nowych przypadków zaś całkowicie wykrytych chorych jest 3,296. Oznacza to, że w ciągu tygodnia może umrzeć tam nawet tysiąc osób. Narażone są głównie osoby starsze mające cukrzycę, nadciśnienie lub problemy z oddychaniem. Palenie również zwiększa ryzyko śmierci, gdyż wirus atakuje płuca i zabija poprzez niedotlenienie.

Obecnie spośród wszystkich wykrytych przypadków (łącznie z nadal trwającymi) 3.4% osób zmarło. Przed epidemia w Europie współczynnik ten wynosił 2,3%. Powodem jest fakt, że Chiny zakłamywały statystyki.

Dlaczego we Włoszech jest tak wysoki współczynnik? Nie wiem, nie znam się na tym. Pewnie mają burdel organizacyjny ( przykłady innych państw pokazują, ze dobrze zorganizowana służba zdrowia nawet przy słaby wyposażeniu (Wietnam) działa wielokrotnie skuteczniej niż źle zorganizowana służba zdrowia przy bardzo wysokim poziomie wyposażenia (Iran). Przykładowo w Niemczech mamy obecnie 498 chorych i 16 wyleczonych osób. Nikt tam nie umarł i to pomimo, że wirus do Włoszech przedostał się własne z Niemczech. Można? Można.
Tutaj dane na których się oparłem:
https://www.worldometers.info/coronavirus/

Jak będzie w Polsce? Polska to państwo z dykty. PoPiS zajechał to państwo w imię własnego interesu, ale tak się składa, że postkomunistyczne partie to stare czerwone dziady więc są w podwyższonej grupie ryzyka. Lepiej aby się wzięli do roboty, bo tym razem mogą ponieść realne konsekwencje swojej niekompetencji. Niestety my też je poniesiemy.
Ostatnie posiedzenie sejmu pokazało jednak, że niewiele się zmieniło. Rząd zachwala się jaki jest rewelacyjny i usiłuje wykorzystać sytuację do powiększenia swej władzy (kosztem naszej wolności), a opozycja skupia się na obrzucaniu błotem rząd, aby zmniejszyć im poparcie.
A gdzie eksperci którzy przygotowaliby plan działania i oszacowaliby strategię? Przecież politycy się na tym nie znają, więc po co się za to łapią?
Nie boję się epidemii, ale jestem zły na polityków, bo w zależności jak sobie poradzimy z wirusem to takie odczujemy skutki gospodarcze, a przecież i bez wirusa nad naszą gospodarką zbierały czarne chmury. Sorry, że przeszedłem z wirusa do polityki, ale potrzebowałem się wygadać.

Tu macie skróconą wersję:

#coronavirus #bekazpisu #przemyslenia #danestatystyczne #polska #koronawirus #koronawirusfakty
orkako - We Włoszech do tej pory jest 562 przypadków zakończonej choroby. 414 (74%) t...
  • 5
  • Odpowiedz
@hang_the_DJ: wiele tez zalezy od spoleczenstwa. Nie widze aby ludzie panikowaliby tak jak panikowali we Wloszech 2 tygodnie temu. No i u nas jest mnieh turystow, a z powodu zimna mniej osob łazi po ulicach i spedza czas na zewnatrz.
  • Odpowiedz
W twoim smęceniu o polityce nie ma grama konkretu o tym co jest źle, co trzeba zrobić. Taka januszerka u wujka na imieninach. Źle i #!$%@?. Państwo z dykty ctrl c, ctrl v. Obstawiam, że nigdy nie mieszkałeś za granicą i raczej nie byłeś we Włoszech ani Francji w miejscu innym niż atrakcja turystyczna i żyjesz medialnym wyobrażeniem, jaki tam panuje ład i porządek. Nie panuje i koronawirus to pięknie zweryfikuje. Zawołam
  • Odpowiedz